Klaus nemá rád Pavlicu, ja zase nerad Klause

13. červen 2012 | 15.54 |

Václav Klaus říká, že Jiří Pavlica je "ničitel lidové hudby". Ja mám o tom další promoravský audioblog/podcast. Plus odpověď Jiřího Pavlici na kydy prezidenta Klause.

Podcast s nazvem  "Václav Klaus vs Jiří Pavlica. Moravský Radikál vs Kikina" je u me na YouTube coby dalsi audioblog, a opet s hrstkou tematickych grafik a vtipku Mrkající
http://www.youtube.com/watch?v=WOF70_TwR2g
Nebo ke stazeni coby audio v mp3 na "letecke poste" – tam to bude jen po dobu 19 dni.
http://leteckaposta.cz/988749953

Pravidelni ctenari meho blogu vedi, ze me sere spousta veci. A dve z nich jsou kdyz politici, media a lidi vubec, lzou jak kdyz tiskne a tou druhou je pokrytectvi. Professor Kikina, pardon, prez. Klaus, je expert v obou.
Ja mu uz neverim doslova ani pozdraveni, ale to jak tvrdi ze v radiu rad posloucha moravskou lidovou hudbu – az na toho Pavlicu, samozrejme – me celkem vytocilo. Jaka rozhlasova stanice to je, ktera by pravidelne hrala moravsky folklor?
A pak ta absurdita kdy clovek jehoz cela politicka kariera je postavana na niceni tradic a hodnot ma nerva kritizovat umelce za to, ze pry nici tradicni hudbu...to uz je jak za starych spatnych casu (ne ze by ty soucasne "ceske casy" byli o moc lepsi), kdy vladnouci "elita" mela nazor na kazdy detail ve spolecnosti.
No vice je samozrejme v podcastu, vcetne neco o tom panu Batorovi, diky kteremu to vlastne zacalo. Podle mne je to jen polticky turista, specializujici se na vylety mimo-parlamentnimi, pravicove-populistickymi partajemi. Neo-nacista to podle me neni; za NS nakonec preci kandidoval coby nestranik, mam za to, ze hlavne kvuli jejich odporu vuci EU. To je, jak se zda, jeho nejvetsi posedlost.

Tady je jeste kopie odpovedi Jiriho Pavlici na Klausovy blbe kecy, vice by se melo dat najit v deniku Pravo, nebo na jejich webu.


VÁCLAV KLAUS: Za sebe říkám, že jsou mi názory pana Bátory v mnohém blízké. I já raději tradici než údajný pokrok, také raději vyslechnu v rádiu Jarmilu Šulákovou než ničitele lidové hudby Pavlicu.
JIŘÍ PAVLICA: S člověkem, který není v mém oboru profesionál a nerozumí mu, nebudu polemizovat. Osobně se mě to nedotklo, ale myslím, že hlava státu, která by měla mít na zřeteli blaho národa nejen v ekonomické, ale i v kulturní rovině, by neměla takovéto věci řešit a dotýkat se nactiutrhačným způsobem řady lidí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře