MORAVA JAKO SKOTSKO.

20. květen 2012 | 16.24 |
Text jez jsem nasel na lide.cz, forum "Vseci z Moravy a Slezska" :-)

Chystal jsem se sam napsat nejake prirovnani situace Moravy k situaci Skotska ale nevychazel mi cas, a stale nevychazi, tak jen kopiruii dobry text jez jsem nedavno nasel v jednom z diskuznich for na lide.cz Autor je Jan Kozohorský  (nevim ale jestli to je prave jmeno nebo jen prezdivka...)

 

*

 Morava byla stejně jako Skotsko utlačována už dlouhá staletí, až na ten fakt, že Skotsko se již vymanilo a Moravě je pořád v neustálém tzv. tichém útlaku umazávána národní identita. Vymývání mozků dějící se v přímém přenosu: Všeci sú Češi, přitom po 1100 let tomu tak nebylo, ale teď (asi 57 let) to tak musí být, že? To ani ten Hitler nebyl tak dobrý vymývač mozků. A nikdo mi nedokáže pravý opak, sám jsem českým vymýváním mozků na základní škole prošel. Až na krátký zápis v dějepise o Velké Moravě, nebyla další řeč o Moravě zřejmě přípustná. Bylo mně a mnoha ostatním vsugerováváno, ze jsme všichni Češi. Jaký to výsměch, Moravanům, jednomu z nejstarších národů Evropy. Myslíte si, že Slovákům za Československa říkali Češi? To by bylo absurdní a i kdyby, tak byste se potom nemuseli divit, proč se odpojili. Měli jsme ještě těsně po 2. válce rovnoprávnou spolkovou zemi Moravskoslezskou stejně jako byly Země česká a Krajina Slovenská, ale všechny byly zrušeny dne 1.1.1949 a rozdrobeny na kraje, aby náhodou nemohl být delší dobu kladen odpor. Jsem rodilý Moravan, předky mám zpolovic z Moravy a přesvědčením jsem taky Moravan. Při sčítání lidu 2001 jsem měl napsané do kolonky národnost: moravská. Ptáte se proč? Je to možné, vědělo o tom málo lidí, protože se o tom záměrně nemluvilo a kdo to z Vás Moravanů nevěděl a napsal česká národnost, bingo, nahráli jste zase Čechům na smeč. K moravské a slezské národnosti se v roce 2001 přihlásilo 360 tisíc obyvatel (na Moravě a Slezsku jich je ale 4 miliony). Přitom ještě v roce 1991 tomu bylo 1,3 milionu. Myslíte, že za tu dobu Moravanů a Slezanů tolik vymřelo? Pokud si to myslíte, tak to jste na velkém omylu, většina z nich jen zapochybovala pod tíhou české mediální propagandy, zda-li jsou opravdu Moravané a Slezané.
TOHLE NENÍ ÚTOK NA DEMOKRACII, TOTO JE MYŠLENO JAKO OBRANA PROTI NESPRAVEDLIVÉMU A NEDEMOKRATICKÉMU JEDNÁNÍ, KTERÉ SE V TÉTO REPUBLICE DĚJE.  

Autor: Jan Kozohorský

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře