Kam kráčíš, Moravo...?

10. červenec 2012 | 22.15 |

Text od Moravského Disidenta + anketní otázka; "Měla by se Česká Rep. rozdělit na na 2 státy, Čechy a Moravu?"

Quo vadis, autorem je Moravský disident, jeho promoravskou poezii asi znate z youtube; http://www.youtube.com/user/Moravskydisident
Tentokrat me poslal neco co se sice nerymuje ale stale skvele napsane, na tema velmi pravdepodobneho rozpadu Belgie na 2 nezavisle staty a proc by to nekoho ve stredni Evrope melo zajimat...?
K textu pridavam jen tematickou anketu a grafiku z google.com

Quo Vadis

Každý čtenář detektivek bude jistě znát Hercule Poirota, slavného detektiva spisovatelky Agathy Christie a ví, že se mnohdy ohrazoval proti tomu, že byl považován za Francouze. Poirot byl totiž Belgičan, ale jaké byl národnosti? Belgická národnost totiž neexistuje, stát obývají zhruba půl na půl rúznojazyčná etnika Vlámové a Valoni.
Nyní se velice vážně zvažuje rozdělení státu, ale jsou tu dva problémy, tím prvním by byla potřeba dělení i hlavního města Bruselu, tím druhým děleni se o královskou rodinu. Ale ani tyto problémy rozhodně nejsou neřešitelné.

Ale proč nás tohle ve středu Evropy vúbec zajímá, pokud se naše historické země rozhodnou jít vlastní cestou, nebudou muset nic podobného řešit, tedy ani hlavní město ani panovníka. V době, kdy se svatoplukovými pruty stávají historické země Evropy, je požadavek návratu státnosti Čech a Moravy na místě, naopak jejich momentální svazek jeví značné příznaky archaismu a laciného falešného nacionalismu 19.století.


A hlasovat muzes zde:
http://hlasov.at/jxsj

Text kopie otazek:
Měla by se Česká Rep. rozdělit na na 2 státy, Čechy a Moravu?

Tož to ano, už včera bylo pozdě!

Asi ne, ale federace nebo autonomie by byl dobré kompromis.

Ne, ne & ne!!! Česko na věčné časy!!

=================================================================================

QUO VADIS, Moravia?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kam kráčíš, Moravo...? alufi 15. 07. 2012 - 09:47
RE: Kam kráčíš, Moravo...? gogo 18. 07. 2012 - 18:25
RE: Kam kráčíš, Moravo...? gogo 18. 07. 2012 - 18:38