Článek No na to že na "Moravě nic není..."

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: No na to že na "Moravě nic není..."

28. 06. 2012 - 13:43

alufi: Článek je v souladu s dalšími smutnými jevy. Například na Jesenicku byly "prodány, vytěženy a odvezeny 2 nebo 3 kopce" přesně to nevím, protože to mám z ústního podání obyvatel Jesenicka. Materiál byl odvezen do Švýcarska, kde ho zpracuje tamější kamenický průmysl. Bývalá země "Moravskoslezská", protože od doby, kdy ji komunisté v r. 1948 k 1.1.1949 zrušili, do toho nemůže mluvit a hájit zájmy svých obyvatel. Neexistuje, nebyla po r. 1989 obhnovena, přes všechny proklamace směrem k tehdejším promoravským aktivitám např. "Co to Moraváci děláte, vždyť se vlamujete do otevřených dveří!" A tak se občané v kraji, kde je obrovská nezaměstanost dívají, jak je jim pod rukama rozkrádáno nerostané bohatství, místo aby stát usiloval o to, aby byly vyváženy především finální výrobky, což je jedna z nejdůležitějších záruk zaměstnanosti a slušného života obyvatel.

28. 06. 2012 - 19:12

carlos: nebo bysme to naopak američanům mohly nenápadně sdělit, s tím, jak vehementně šíří demokracii atd. bysme jich mohli využít. Výpis surovinových ložisek se dá najít tady:
http://solaris.xf.cz/moravia.htm

je jenom otázkou, jak se dostat k těm 10 miliardám tun ropy v nebilančních zásobách, respektive jak zařídit, aby byla jejich těžba výhodná. Zajisté existuje způsob, jak toho dosáhnout.

Soupis ostatních ložisek surovin na Moravě je na solaris.xf.cz
http://solaris.xf.cz/moravia.htm

Pokud má dojít k osamostatnění Moravy, muselo by dojít k přebudování a nebo alespoň optimalizaci současné infrastruktury, k tomu by mělo ovšem dojít tak jako tak, například vybudování silnice R43, vybudování obchvatů obcí atd.
Ještě k té silnici,problémem je více méně jen okolí Brna, proto by mohla být prozatím vybudována v trase Moravská Třebová Boskovice


28. 06. 2012 - 17:01

alufi: Tento komentář s článkem téměř nesouvisí, ale souvisí s jeho podtextem v záhlavní článku ... ale Moravu to stále neprobouzí.
Toto také neprobudí Moravu? Dnes jsem na hlavní stránce facebook Naša Morava objevila příspěvek z vysílání ČT Brno na téma Morava hledá prezidenta. Je tam několik "vtipných" videí na toto téma. Od vyjádření se k tématu od spisovatele a výtvarníka Mariána Pallu, Vladimíra Morávka, Jaroslava Šabaty, Arnošta Wagnera a k tomu komenty, například od Lucie. Nejotřesnější je vysloveně urážlivé vyjádření Mariána Pally, který za nejlepšího adepta na případného prezidenta Moravy považuje svého ..... PSA !!! . Nejen, že tím uráží Moravany, ale považuji to i za urážku památky posledního moravského prezidenta, doktora Mezníka, který raději volil smrt v gestapácké mučírně v Kounicových kolejích, než by riskoval, že při mučení prozradí své spolupracovníky, kteří mu pomáhali zachraňovat mnohé tehdejší občany Moravy před zvůlí německých okupantů.
Ostatní videa už nejsou tak hrůzná a video s Jaroslavem Šabatou je rozumné a věcné. Český pohled však přibližuje koment Lucie, která píše, že zato, že Moravané pomáhali Václavu Havlovi na hrad, měl by jít "Dřímal na Špilberk". Opakuje tu sice část velmi hloupého článku, tehdy zřejmě i špatně informovaného Ladislava Smoljaka. Nicméně to nic nemění na tom, že je to typická zkušenost s pomoci Moravanů Čechům. Např. v 19. století jezdili na Moravu "spanilé jízdy" českých obrozenců, kteří se snažili rodící se moravské obrození utlumit a i na Moravu přenést a následně rozvinout české obrozenecké hnutí ohánejíce se zesilujícím německých šovinismem. Tehdy se část Moravanů, především vzdělanců nechala přesvědčit, že podle jazyka a tehdejšího náhledu na národ, jsou Moravané také Češi. Obrozenci se tehdy zaklínali, že to nebude mít žádný vliv na samostatnost a práva Moravy. Ale my dnes víme, že jejich potomci už se jejich sliby vázáni necítili a necítí. A to, že jsme údajně všichni "Češi" použili proti obnovení samosprávy po roce 1989 a používají do dneška. O svobodě Moravy, jakou požívala i za RU, ani nemluvě.