Moravská Občanská Neposlušnost v roce Dvacet Deset

29. červen 2012 | 17.35 |
Takto jsem na moravak.bloguje.cz psal na zacatku roku 2010
Do nového roku 2010 trochu moravského dissentu. Pak eště moravská poezie, moravské grafiky v naší moravské fotogalerii a nové hudební video u mě na youtube...Moravský dissent 2010!!

Posledních pár měsíců je to na mém fóru Moravští Radikálové docela živé

http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?hid=7v3kvhrv9984xf7jpuuhk2aue1jxmd

 hlavně díky pánům Mik & relativně nově příchozí Moravský disident, a předseda Jura to tam také sleduje
Nicméně, chtělo to oživit blog, vlastní článek sepsaný eště nemám tak alespoň výběr textů pana Disidenta včetně jeho silně pro-moravské poezie
A pro ty z vás kteří to už četli, nové video na youtube; Moravský písničkář Pepa Nos, kdo je mimochodem hrdý volič a příznivec strany Moravané!!

http://www.youtube.com/watch?v=cO_DdeYYu3o  Pepa Nos – Frantisek z Assisi

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jsem Evropan, moravské národnosti a českeho pasu.Svoji identitu odvozuji od vice jak 1000 leté historie moravské země a ne nějaké dočasné ČR.Narodil jsem se v ČSR,vyrostl v ČSSR,žil v ČSFR,žiji v ČR (a zvracím pri slově Česko). My prostě nemůžeme být národem praotce Čecha,Přemysla Orače,sv.Václava.který nevládl ani celým Čechám natož Moravě,to je trapná směšná představa.Moravané jako národ jsou zmiňováni již v roce 822.když v České kotlině nemohlo byti řeči o narodě jen o nějakých kmenech.Informace F.Palackého o Češích z Moravy nelze než považovat za době poplatné falzum.V roce 1991 bylo úředně sečteno 1.300.000 Moravanů.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co udělati pro Vlast.

Neptejte se, co může Vaše Vlast udělat pro Vás, zeptejte se, co můžete udělat pro ni. Nemohu si nevzpomenout v souvislosti s tímto výrokem na naši Moravskou Vlast. Protože ona pro nás nemůže udělat nic, zapírají nám ji, skrývají ji před námi, ale ona tu s námi stále je, pouze skryta v hluboké ilegalitě.

Už od dob Palackého se nám Češi snaží namluvit, že jsme jeden národ, že my i oni jsme Češi, že jsme vždy byli součástí jednoho státu, že jsme vlastně vždy byli ocasem jejich českého lva. Jenže ono to tak nebylo.Dokonce i ta královská koruna, kterou se to heraldické zvíře korunuje, je přenesena odvozena z moravské hodnosti krále Svatopluka.

Když římský císař Fridrich Barbarosa ustanovil Království Čech, ustanovil i Markrabství Moravy jako samostatné léno císařské. To léno sice vzápětí získal král český, čímž vznikla personální unie, ale ty země kromě osoby panovníka neměly ničehož společného, byly natolik samostatné, že při volbě krále leckdy došlo i k rozdílné volbě a k dočasnému rozpadu soustátí. A to po husitských válkách za vlády Jiřího z Kunštátu a na Poděbradech, kdy byl na Moravě zvolen Matyáš Korvín a v předbělohorské éře v dobách Rudolfa Ii, který ji rovněž ztratil ve prospěch svého bratra Matyáše. Po 30 leté válce jsme měli společného panovníka s tolika zeměmi, že Čechy neboli Česko nebylo třeba nijak zdůrazňovat. Ale jak císař rakouský tak král český vládli na Moravě jen z titulu Markraběte Moravy.

Takže tímto posílám pohádku o Češích z Moravy do muzea historických falz, prostě 2 země rovná se dva národy, ten náš písemně vzpomínali již staří Frankové v roce 822, kdy ječtě slovo Čech nebylo písemně zaznamenáno a v České kotlině nebylo možno mluvit o nějakém národě spíše o kmenech. (Ani sv. Václav nevládl celým Čechám).

Takže, co můžeme udělat pro svoji vlast? Hlásit se k ní a nenechat se zmanipulovat českými sdělovacími prostředky, možná na nás budou někde hloupě koukat i žvanit nesmysly, ale my vytrváme. Ale, kde se můžeme všichni bezpečně současně a anonymně k problému vyjádřit, kde nebude potřebí ani té trochy odvahy k nošení zemských vlajek a symbolů? Blíží se čas v roce 2011 bude opět sčítání lidu, napišme si zde, bude to opět třeba ručně doplnit, moravskou národnost. V roce 1991 to nás dokázalo 1.300.000, zkusme překonat dvacet let stará čísla. Řekněme těm ze západu, že Čechy potažmo Česko jsou jen a vždy byly jen na jejich straně Vysočiny. Nestojí to přece tak mnoho místo zaškrknutí nabízeného češství napsat národnost moravská?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moravský nacionalista zdraví českého šovinistu. Za slovo nacionalista se nestydím, není na něm nic špatného, lépe než nicneříkající blábol moravista.Tvrdím, že mor. národ nepřestal existovat někdy v 2. polovině 19.století, že český národ nepřestal být zemským národem Čech a pražské-české katolické provincie, slavení sv.Václava je toho důkazem. Šovinista je pro mě ten, kdo tvrdí Moravanovi, že je Čech.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
A Moravská poezie, autorem je opět Moravský disident
Ale prvně par nových grafik; Moravské Fotoalbum:
http://s146.photobucket.com/albums/r274/moravan/

Zkuste věnovat mi čas,

natáhněte slechy

nápad mám já na

Svobodnou republiku Čechy

a ke všem hádkám,

co kde plesklo

nikdo by nebránil

nazývat ji Česko.

Možná vážně s

tím jdu už na nervy

však v Čechách na 20 let

máme prezidentů rezervy.

(tj. 2x2 Václavové po 5 letech = 20)

Klausovi

No tak Vencu nech toho blábolení

v duchu národního obrození

z toho jeden by zdech

Morava nikdy nebyla součástí

kralovství Čech.

Řeknu to hned,

protři si svoje očka,

nevládl nám tu nikdy lev,

vypelichaná dvouocasá kočka.

S hrdým výrazem na líci.

tvrdím pravdu,jak je mi známa,

ta zem patřila vždy naší orlici,

lev k ní nemá pražádného práva.

Moravan jsem už je to tak,

řeknu to znova a zas,

přes to nejede vlak,

byť by ho řídil sám veliký Klaus.

Dost již těch řečí,

jak malí slabí bychom byli,

kdybychom to, co tupci Českem zvou,

ve dvé rozdělili.

Však, co když ten vztah každičký den a rok

pouhou je přítěží,

jak dosvědčí mnohý sexuolog,

tak na velikosti pramálo záleží.

Jen hrabivý pražský pařát

dojde tak k odporu,

už újmy pak nic nedozná

v shengenském prostoru

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře