Kdo neskáče je Moravan!

9. červen 2012 | 15.22 |
Něco na odlehčení, aby jste neřekli že furt píšu jen o politice - nové video u mě na youtube a 2 příhody z ameriky s moravskou tématikou! Plus odkaz na Velikonoční vídeo od Slotrona!

Kdo neskáče je Moravan,  to je titulek mého nového videa na youtube;
http://www.youtube.com/watch?v=N2C2IlqsBTQ
taková poklona Davidu Krejčímu, rodák ze Šternberka     http://cs.wikipedia.org/wiki/David_Krej%C4%8D%C3%AD
který celkem válí v americké NHL, v "mém" týmu Boston Bruins a fičí s nimi do Play Offs, určitě o něm ještě uslyšíte. Ale samozřejmě úplné hogo fogo by bylo vidět úspěchy Moravského Národního Týmu, Tým Morava – Team Moravia  to zní dobře, že? No vzhledem k jeho věku není úplně vyloučené že by mohl být jeho členem, i kdyby třeba coby jejich trenér    No ale dal jsem to tam hlavně proto aby to tam nebyl pořad jenom "českej hokej", když synci z Moravy slaví v National Hockey League slušné úspěchy taktéž...
A když už píšu o moravanech v USA, nedávno jsem četl článek v National Geographic o Darwinovi a byla tam zmínka o knězi a vědci Gregoru Mendelovi, a co mě vyrazilo dech bylo, že ho popsali coby "Moravian monk Gregor Mendel", žádná zminka o Czech republic apod. To me vážně potěšilo, snad poprvé co jsem četl něco podobného v "normálním" magazínu, ještě k tomu americkém. Mendel byl samozřejmě etnický Němec, narozen v moravském Slezsku, zemřel v Brně a moravský skladatel Leoš Janáček mu hrál na pohřbu na varhany...no snad se brzy všichni dočkáme dne kdy podobné věty budou samozřejmostí a ne šokem, ikdyž pozitivním...
A když uz jsem u těch "moravských šoků", rodiče mojí manželky mají na ostrově Martha's Vineyard letní dům, část přes léto pronajímají, a loni na jaře mě vzkazovali že jejich "contractor" – podnikatel v lehkých stavebních pracech, je taky z Czech Rep. No ja si jen tak v duchu pomyslel že někdo z Czech rep. kdo se tu v americe živí manuální praci – do teho počítám i pro-hokej, samozřejmě – musí být z Moravy ( nahlas jsem to neřekl, nésu přece xenofob...). Já jim samozřejmě už dávno řekl z jaké části CR jsem ale jinak to nějak zvlášť netlačím.
Loni jsem ani na Martha's Vineyard nebyl tak jsem to ani nijak neřešil ale když u nás tchán & tchýně byli teď v zimě, tak se u večeře bavili tak jako mezi sebou a jeden z nich se nahlas zajímá kdoví jeslti Vladimír a jeho žena uz mají to bejby. A my na to kdo je jako Vladimír (nějaký Rus?), a oni že Vladimír je přeci ten jejich Moravian contractor. Tak to jsem také rád slyšel a optal se jako jeslti Vladimír trvá na tom že je Moravian a oni že ano, že jim vysvětlil rozdíl  že on je Moravian a ne Czech. No letos v letě se na Martha's Vinyard chystám, vezmu se bou flašu slivovice co pravidelně dostávám od bratránků a sestřenic no a doufám že se s Vladimírem potkáme, to by mohlo být dobré, když tak o tom napíšu!
No tak to jen tak několik kuriozit ze života abych to tu odlehčil a ukázal že snad není všechno straceno – přidejte do komentu svoje vlastní moravian zkušenosti! A Veselé Velikonoce, zde je odkaz na dobře udělané vídeo od Slotrona:
http://www.youtube.com/watch?v=xsZdj3chYrU

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře