Moravské Krajské Volby

13. červen 2012 | 14.07 |
Protoze tu Krajske volby budu za par mesicu znova, tak proc si nepripomenout co jsem psal pred 4 lety a zahlasovat si v ankete!

Většina z pravidelných čtenářů pro-moravských webu asi už ví; pan Prezident konečně vyhlásil datum pro Krajské Volby – proběhnou 17. a 18. října. Volit v anketní otázce možete včil!

Jak to tak vypadá tak ja osobně se těch voleb asi bohužel nezúčastním (s manzelkou se snažíme přestěhovat mimo velke mesto + 15 korun za 1$ nedělá vylet do Evropy nejednoduší... ), ale ještě uvidím, rad bych se voleb zúčastnil, když uz to tu tak propaguju, ze...plus videt moju moravskou rodinu jednou za rok taky neni špatné ;-) Skutečností zůstává že na adresu mých rodičů stále pravidelně chodí volební lístky, tata s nima vzydkcy jen zatopí v kamnech nebo na grilu tak by alespoň jeden z nich mohl letos být použít jinak, to by bylo dobré...účast v parlamentních volbách je o něco jednoduší v tom že pro občany ČR žijící v zahraničí si "stáčí" zajet volit na nejbližší Ambasádu, krajských se musí zúčastnit osobně.
Nicméně bych chtěl alespoň takto dát jednak o termínu voleb vědět a za druhé zeptat se mých čtenářů a čtenářek, pokud mají možnost, aby zvážili podporu strany Moravané ve svem regionu. Evidentně i centrální vlada cítí že se na Moravě přece jenom trochu mění nálada, ze "moravisti" jsou vice aktivní, podle me snad nejvíce za posledních 12-15 let, o Moravu se čím dál častěji zajímají mladi lidé, ruzne pro-moravské organizace vyvíjejí aktivity které tu ještě před 2-3 lety nebyly...
Jít k volbám a dat Moravanům hlas je to nejmenší co muze člověk udělat, a jedna z věcí která opravdu může něco ovlivnit, obzvláště s přihlédnutím k faktu ze ke Krajským Volbám chodi jen cca40-50 oprávněných voličů...
Pravda je že současné kraje nemají žádné praktické pravomoce ale získat několik křesel alespoň v některých moravských a slezských regionech by rozhodně byl vynikající začátek, skvělé zviditelnění a v neposlední řadě i finanční pomoc...snad by se to pak uz začalo konečně hýbat tim správným směrem ;-)
Ja si ale myslím ze pravě Krajské a místní volby jsou pro regionální stranu jako Strana Moravané důležitější než ty Parlamentní – už třeba jen proto ze volební pravidla jsou jednoduší, pokud v jednom kraji získáme 10% tak je to prostě 10%, plus už zmíněná nižší účast v kombinaci s dobrou organizaci na naší straně má celkem dobrou šanci se promítnout do malého volebního překvápka ;-)
Klíčem je myslím pravě to k volbám dostat co nejvíce lidí a přesvědčit je o tom aby volili ve svém, moravském, zájmu! Bylo by na čase, nemyslíte?

http://www.moravane.cz/index.php

No a ikdyz ja osbone se o to budu snažit asi jenom takto virtuálně, tak minimálně jeden pravidelný diskutér z mého blogu do teho jde a kandiduje:
Laďa Novotný – organizátor různých pro – moravských akcí a MNO, kandiduje v Jihomoravském Kraji za stranu Moravané:
 

INTERNETEM SE ŠEPTEM ŠÍŘÍ,
ŽE MORAVANÉ VOLÍ LADĚ,
VOLÍ ČTYŘI.

Laďa samozřejmě ví o tom že mu tu takto "pomáhám" dávat o jeho kandidatuře vědět, pokud by někdo další měl pocit že mu/ji nějakým způsobem asociace s mým blogem pomůže, tak jim tu rád dám prostor ;-) stačí jen dát vědět...

A nakonec jeste otazka:
http://blueboard.cz/anketa_0.php?id=763328

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře