Moravský politik nebo kápo z Moravy...?

3. červenec 2012 | 16.32 |
Z Archivu, psal jsem pred krajskymi volbami '08
17. – 18. 10. 2008 má Morava na vybranou mezi lidmi s morálkou a vystupováním kápa a lidmi kteří svoji rodnou zemi dávají na první místo...výběr by teoreticky neměl být tak těžký ;-)
V komentářích tady na blogu a na různých našich promoravskych debatách se nám pravidelně podsouvá jeden fakt, a to ze současná česká vlada je "plna moravaku", tak o co nam vlastane jde, na co si porad stěžujeme kdyz hned v několika nejvyšších funkcích máme tolik moravských rodáků...
No problém je samozřejmé v tom ze tito lidé nedělají politiku pro Moravu a její obyvatele, a da se vážně pochybovat ze někdo kdo dnes sedi v českém parlamentu a vládě má oficiálně moravskou národnost. A ironií je že treba takový Mirek Topolánek je Premiérem především díky hlasům z Prahy a Čech.  A jestli se to našim českým přátelům nelíbí, tak jenom stačí tyto Moraváky NEvolit a bude vymalováno...
Skutečností je, ze pokud  rodák  z Moravy chce uspět v současné cesko-moravské politice tak se k moravanství hlásit nesmí. Nikdo z techto lidi, at uz je to Topolánek, Paroubek, vetisna z vedení KDU, by nemel ve sve straně sebemenší šanci na úspěch nebo se dostat na volitelne misto na kandidtace. A to je fakt, ja to vim, vy to vite a ONI to vedi.
Jeden příklad za vsechny je clen KDU-CSL a rodák z Hodonína Libor Ambrozek, ktery si na vymazáni Moravy a moravského národa udelal politickou karieru, bavily jsme se o nem v diskusi pod pozvankou na Velehrad kde s nim byl malý incident, pro připomenutí to tu dam jeste jednou, zkráceně:

"V sobotu 5.7. se na Velehradě konala tradiční poutní mše u příležitosti výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Moravu. Mše se zúčastnili i Moravané s moravskými vlajkami. Když kolem nich procházel poslanec parlamentu ČR za KDU-ČSL Libor Ambrozek , někdo z Moravanů se ho zeptal, zda li je také Moravan. A to neměl dělat, tato nevinná otázka v něm probudila ty nejnižší lidské pudy, že ze sebe vydal tuto odpoveď: "Takové řeči neriskujte, nebo přijdete k úrazu." konec citátu. Ano ústavní činitel České republiky je schopen jen při pouhé zmínce o moravském národu začít vyhrožovat násilím..."
Da se predpokladat ze rodak z Hodonina bude etnicky Moravan, ale budiz, muze se hlasit k ceske narodnosti nebo k cemu chce. Byla to jednoducha otazka na kterou staci rict ANO, nebo NE nebo rict ANO ale nemyslet to vazne (to by jiste nedelal poprve ), ale ne, on musi zacit vyhrozovat fyzickym nasilim a zastrasovanim. Toto je od clena strany ktera je naprosto zavisla na volicske podpore z Moravy, v ceske casti se jim horko tezko dari prekrocit 5% zatimco u nas maji v nekterych regionech i  okolo 20%! A Ambrozek je priklad cloveka ktery se v politice dostal kam se dostal prave jen diky tomu ze aktivne poslapava svoji vlastni rodnou zem! Viz dalsi fakt ktery nasel Laďa:
 30.

září 1995V Brně se konal sjezd KDU – ČSL, kterým bylo zruseno zemské členění strany zavedeného v roce 1991. Moravskoslezský místopředseda Libor Ambrozek na sjezdu doslova prohlásil, ze k zásluhám zemské kanceláře patří podíl na "odsunu moravistických skupin na smetistě dějin."Dále odmítl spekulace o zásadní odlisnosti KDU – ČSL na Moravě a v Čechách.

No ta odlišnost byla byla ve voličské podpoře...jen takový datail...


Az pujdete ted v říjnu volit do krajských voleb tak  zkuste zapomenout na rozdili mezi pravici a levici ale podivat se na moralku lidi kteri usiluji o vas hlas, na to jak se chovaji ke sve rodne zemi a co je pro ne vice dulezite...
Ten rozdil a kontrast mezi kandidáty strany Moravané a zbytkem by nemohl byt vetsi – lide kteri miluji svoji zemi vs. lide kteri se ji aktivne snazi znicit a doslova vymazat z mapy!
 A ikdyz se posledni dobou k Moravě sem tam hlasi i nejaky jiny kandidat, vetsinou za ruzne "nezávislé" a mensi strany, je opet se trba podivat na to co pro tyto lidi bude na prvnim miste; zodpovednost vuci svym volicum a narodu nabo stranickym sefum, sedicim v Praze...?

Faktem je ze tito "moravane" ve vlade a v parlamentu nejsou Moravané. Je to bezpaterni, nemoralni sebranka ktera se prozatim drzi u moci jen diky systemu ruka ruku myje. Tito lide se k Moravě otocili zady v momente kdy se rozhodli pro politickou karieru v nektere ze stran "Ceske Narodni Fronty"...
Bylo by na čase aby se Morava otočila zády k nim! Sanci bude mit  17. – 18. 10. 2008, a ikdyz tyto volby neovlivni chod vlady a parlamentu tak by to stale byl vynikajici zacatek!

Zpět na hlavní stranu blogu