V hantecu, s českými titulky...

8. červen 2012 | 16.37 |
Moravská diskuse neutichá ani přes léto...možná pravě naopak! Plus nová pro – moravská videa na youtube.com

Do svého "moravského kanálu" jsem přidal nové video – reklama na Starobrno v Hantecu, s českými titulky ;-), sice to tam už je ale bez promoravského komentáře http://www.youtube.com/watch?v=1gPK62bIAzU


Diskuze pod moravskými videi se poslední dobou celkem rozjela, viz moje videa na:

http://www.youtube.com/user/moravan

A videa od "Nokibur"
http://www.youtube.com/user/NOKIBUR

Jeden z komentu pod mnou přidaným klipem "Moravska hymna" stojí za to se o něj podělit:
Malma3 pise:
"...no ono tý pakáži KSC šlo o to, aby tací demagogové,jako "moravan" (to jsem JA ;-) aj. nerozdmýchávali národností nenávist a aby byl klid v zemi...ono totiž stačí málo a lidská hloupost je bezmezná...a bývalá jugoslávie neni tak daleko..."

Taková snůška hovadin v tak krátkém komentáři, to se jen tak nevidí – a to jsme, myslím, z česko-moravských debat už celkem zvykli na ledecos, ze?
Tak za 1.
To straseni s Jugoslávií je dost ubohé (už jen třeba proto ze většina "moravistů" podporuje federální nebo zemské uspořádání, ne nutně úplnou samostatnost ) ale teoreticky může fungovat protože spousta lidi jsou ignoranti kteří berou informace jen z večerních zpráv státní nebo bulvární TV tak budou tezko vědět o kořenech vsech tech konfliktů na Balkáně. tzn. že mají velmi hluboke historické kořeny, silnou vzajemnou nenávist nejen z druhe světové války atp . Napr. Slovinsko, Makedonije, a před pár lety Cerna Hora se osamostatnili bez problémů (idkyz ve Slovinksu byli srbské tanky cca tyden a Makedonije ma svoje problémy s Albánci)


No a to s tím že Komunisti byli celkem super kluci protože uměli zatočit s demagogy jako my? To je vážně "sranda", obzvláště když dotyčný ve stejné větě zmíní bývalou Jugoslávii kde se komunista/nacionalista Slobodan Milosevic udržoval při moci používáním stejných argumentů...
Shodou okolností jsme se na podobné téma bavili v komentářích pod článkem od "Dalšího Moraváka":
http://dalsimoravak.bloguje.cz/702502-maly-postreh-ze-zaveru-mistrovstvi-evropy-v-kopane.php#4
kde jsem musel jenom souhlasit že i soucasna vláda pri "reseni etnickych otázek uvnitř státu" používá taktiky ala Stalin. Republiku si rozvracet nenechají...to už to opravdu jednou bylo...
Ale já jsem nakonec ten kdo " rozdmýchává národností nenávist ...", v tomto případě tím že na světový web dám audio & jednoduché slideshow s moravskou muzikou/neoficiální hymnou (které jsem k tomu všemu vyškemral od jakéhosi Pákistánce, ha ha ;-)
No ale naštěstí čeští ultranacionalisti nejsou jediní kdo komentují pod mými videi, nový příchozí je :
http://youtube.com/user/Edelweiss1945
Dovolím si tu zkopírovat jeden jeho velmi dobrý , radikální , "comment":

"Český rozhlas,česká televize,česká armáda,česká koruna,česká obchodní inspekce,česká správa sociálního zabezpečení,ČESKO!!!(ten název je milý jako třeba název HOVNO totálně bezcitná formulace).
Tak proč do takového svinstva musím cpát svoje peníze???
Nejsem,nikdy jsem nebyl a nikdy nebudu čech,přesto český šovinizmus na mně řve na každém kroku.
Vezměte si česko a třeba si ho pozlaťte,mně nechejte být Moravanem,nechte mi národnost,nepopírejte mou existenci a třeba vám to i zapomenu."

AMEN!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře