Moravané vs. Česká Národní Fronta - Strategie do k

23. květen 2012 | 15.31 |

Sice z roku 2008 ale protoze tu Krajske volby budou zase, tak to kopcim...

Skolabuje "Velké Česko" a koncept českého centralismu zevnitř? A jak by se měl moravský volič chovat v krajských volbách?

Sovětský Svaz, a s ním i komunismus v Evropě, skolaboval pomalu ale jistě. A zrhoutil se takříkajíc ze vnitř, bez pomoci z venku, protože ten systém byl prohnilý a slaby zevnitř.
Současná situace v CR, obzvláště k přihlédnutím k situaci Moravy a moravského národa, mě připomíná typický autoritativní systém který je zatím naživu jen díky pomoci systému bratříčkování a různých "Moravanů" kteří odkývají a poslechnou cokoliv co jim nařídí jejich stranické sekretariáty, jen pokud na tom oni sami něco trhnou. Na osudu jejich země, regionu a národu jim nezáleží ani trochu – pro příklady si stačí přečíst zprávy z české & moravské politky...
Samozřejmě ale že ne každý kdo je takříkajíc uvnitř tohoto systému je nutně špatný člověk a prohnilý politik. Třeba na krajské úrovni se sem tam najde někdo kdo by to snad s Moravou a jejími občany mohl myslet dobře; myslím že nedávno tu někdo v komentářích zmiňoval současného Hejtmana Jižní Moravy který se semi-privátně vyjádřil pozitivně o Moravě a obnově jeji samosprávy – veřejně a nahlas by si to ale zatím asi netroufnul protože dobře ví že by se jeho spolustraníci postarali aby měl po politické kariéře.
No a pak je tu příklad Dyma Piškuly, Starosta Břeclavi a lídr Evropských demokratů, jež "chce být hejtmanem Jihomoravského kraje a svůj program postavil na odporu vůči Praze." vice na: http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=523599
Zrovna v diskusi k poslednímu článku nám ho pravidelný diskutér Garbriel S. předhazoval jako "našeho koně".
No náš kůň to rozhodně neni, už jen proto ze jeho vlastní strana je součásti toho co ja osobně začínám nazývat "Česká Národní Fronta" (ano, po vzrou te bolševické NF-napr. takova KDU-CSL je evidentne jako doma v ruznych politickych frontach ;-). Strana ED rozhodně není nakloněna myšlence zemského uspořádaní, tak proč jim dávat hlas? Pan Piškula se nakonec bude muset, jak už bývá v české politice zvykem, v první řadě zpovídat své straně...
Pokud někdo chce kandidovat jak Moravan tak by mel kandidovat za Moravany. My ( tím myslím jak kandidáti tak ale hlavně i voliči ) se ve volbách musíme chovat jako kdybychom operovali ve většinovém volebním systému; Moravané vs. Česká Národní Fronta.
Někdo tu také nedávno napsal že řešení by bylo kdyby v hlavních politických stranách vznikali "moravské frakce", napr.po vzoru Německa, Británie/Skotska apod. No to je dobrý systém ve slušných demokraciích, v té současné česko-moravské to bude muset být naopak. Tzn. frakce uvnitř strany Moravané; Liberálně Dem., Soc.Dem frakce atp. To by do pro-moravské politiky přilákalo i více lidí kteří teď mohou mít pocit ze strana M. je trochu nudná. Nakonec ale stejně budeme muset pracovat společně – stejně tak jako spolu společně pracují KSCM, ODS, SZ, KDU, CSSD a ED-SNK a spol když se jedná o uznání Moravanů jako národa, navrácení samosprávy atd.
My si rozhodně nemůžeme dovolit "luxus" několika pro-moravských kandidátů jež jdou do voleb proti sobě...a kdo ví, možná že štěpení moravského hlasu je nakonec hlavní důvod kandidatury pana Dymo Piškuly...ja samozřejmě chci věřit že ne a že jeho kandidatura je známkou toho ze se český nacionalismus pomalu ale jistě hroutí ze vnitř. Jen bych mu osobně doporučil vyměnit politický team ;-)
O tom si můžeme pokecat v komentářích a nebo napsat vic v dalším článku, pokud by byl zájem :-)
Nakonec snad ještě připomínka že jediným politickým koněm na kterého má v současné chvíli smysl sázet je strana Moravané, protože tam člověk ví že její kandidáti mají stranickou podporu v otázkách Moravy a její samosprávy...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře