Morava & ODS...?

11. srpen 2016 | 20.44 |

Jiří Pernes, který kandiduje v Brně do Senátu za stranu Moravané a ODS...OK, se priznam bez vykrucovani ze ta predvoleni spoluprace s ODS me udivila ( a ne 2x v pozitivnim smyslu)  ale tento rozhovor me v tom udelal celkem jasno a i tak je treba si uvedomit, ze za a. pan Pernes byl vzdy "pravicak" a za b. je to vetsinovy system, dostat se tam muze jen jeden kandidat, takze nejaka takticka spoluprace je potreba. A ono k te podpore nakonec vzdy dojde po Prvnim kole. A mimo to; toto je jen jediny pripad z cele Moravy & Slezska kdy strana Moravane spolupracuje s ODS, nebo s nejakou jinou stranou, vlastne...(a na okraj; ja volil v tech uplne prvnich senatnich volbach, na podzim 1996. To byly i moje vubec prvni volby, mel jsem mesic po 18 narozeninach ;)

Zde je onen Rozhovor, jsou to sice Parlamentni Listy ale tentokrat se tamni redakce celkem krotila co se tyka tech jejich, dnes uz legendarnich, nadpisu (ikdyz pan Pernes ani jednou nepouzil slovo Mohamedan, ale to uz by nebyly PL aby si do nadpisu neco nepridaly):

www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ze-je-vstricnost-k-migrantum-evropskou-hodnotou-Nesmysl-Historik-a-senatni-kandidat-pripomina-jak-nasi-predkove-hnali-mohamedany-od-Vidne-pres-Balkan-448471

Ti jejich pravidelni debateri, no toz to je liga sama pro sebe...koho by napadlo ze kandidat v  jednom obvode (ikdyz teda v druhem nejvetsim meste CR ale kazdy volebni obvod ma cca stejny pocet volicu) vzbudi takovy zajem - temer 100 komentu a toliko negativnich rekaci! Ten prvni koment byl rovnou redakci PL smazan, dle nadpisu soudim, ze se jednalo jen o vulgarni zvratek...

Ten zbytek je ale fascinujici; koho by taky napadlo, ze staci pravicovy konzervativec co se hlasi k Morave, a najednou pro dobrou polovinu tamnich debateru je Islam celkem v pohode a nevidi v tom zas takovy problem. To stejne s EU...a kdyz si clovek uvedomi, ze tam je treba mit k debatovani registraci a ze jinak 99.99% komentu (u jinych clanku) jsou extremne proti muslimum a Islamu, EU, soucasne prazske vlade apod., tak je to fakt usmevne. A tipci kteri rovnou napisi, ze s Pernesem i v celku souhlasi, ale just ho nebudou volit a just ne...no ti jsou alespon uprimni. Nakonec proc volit nekoho, s kym souhlasim a kdo ma strizlive nazory kdyz mam tak bohaty vyber z lidi, se kteryma nesouhlasim a jeste k tomu jsou to kolikrat dementi prvni tridy. Ikdyz znova; kolik tech debateru je z tohoto brnenskeho obvodu...? Muj hruby odhad rika ze +- 0.

Nejvic frustrujici jsou samozrejme lidi, kteri si prectou jen prvnich par vet - hlavne to o ODS a strane Moravane - a dal to nectou ale naflakaji tam nekoik desitek komentu ze kterych je hned jasne, ze to necetli, protoze se tam rozciluji presne nad tim, co Jiri Pernes zminuje a kritizuje.

Napriklad ani jeden z tech 85+ komentu nezminil Pernesuv program do voleb, na ktery se ho samozrejme redakce PL ptala. Tak zde to kopiruju, treba se tu zjevi nekdo s vecnou kritikou a oduvodnenim, proc je vsecko v soucasne CR v poradku:

Co bude patřit k vašim tématům v nadcházející volební kampani?

Chci akcentovat celostátní témata, která mě vedla k tomu, že jsem na kandidaturu přistoupil. Je to boj proti omezování osobní svobody, boj proti nesmyslným nařízením, jako je právo úředníka vstoupit do mého domu, aby kontroloval, čím topím, jako je povinné nošení reflexních prvků, jako je povinnost posílat děti do mateřských školek. Jsem proti direktivní roli státu.

Pokud ve volbách uspěju, budu usilovat o zjednodušení předpisů upravujících stavební řízení, o omezení šílené byrokracie, která nám otravuje život. Rozhodně odmítám tzv. politickou korektnost, která v současné době hraničí s omezováním svobody slova. Nesmíme věci nazývat pravými jmény, protože bychom se prý dotkli práv menšin, že bychom poškodili pověst určitých skupin obyvatelstva, že bychom se dotkli náboženského cítění jiných lidí!

Druhá věc se specificky týká jižní Moravy – chtěl bych vyvinout iniciativu, která by směřovala k legalizaci domácího pálení. Dnes lidem, kteří si chtějí udělat domácí slivovici, hrozí pokuta, zabavení přístroje a velké nepříjemnosti, pokud si ji dělají sami doma a nezaplatí státu daň. To pokládám za naprosto nemorální. Z celostátních témat je to ještě podpora místních výrobců proti nadnárodním řetězcům, kterých je zde podle mne příliš mnoho a negativně se podepisují na kvalitě zboží, podpora místních zemědělců a malých a středních domácích firem proti velkým obrům. A samozřejmě budu při každé příležitosti zdůrazňovat, že pocházím z Moravy a že pro svoji moravskou vlast požaduju historickou spravedlnost.

Par Pernes na FB: www.facebook.com/JiriPernes/

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře