Rovnoprávnost Moravy

14. červen 2012 | 15.24 |
Markrabství moravské a Království české byly za Rakouska dvě rovnoprávné země.Kde je ta rovnoprávnost nyní?

Opet jeden z dobre a trefne napsanych textu od Zdenka alias "Zdenala"  jez se prvne objevil v diskusi na webu Moravskych Radikalu /to forum jsem pred casem dal off-line protoze s nim byli jen problemy – technickeho razu /  diskutovat lze nyni na:
http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?hid=7v3kvhrv9984xf7jpuuhk2aue1jxmd
Nicmene, Zdenaluv navrch je samozrejme na prvni pohled naprosto smesny a neni ani myslen vazne, ovsem skutecnost ze takoveto chovani a pravidla "hry" zatim prochazeji je zarazejici, predevsim pak ten depresivni fakt ze vetsine Moravanum je tato situace zdanlive celkem ukradena...no to se nam ale snad podari zmenit – chce to jen vytrvat!
Zde je ten Zdenaluv "navrch" ;-)

Markrabství moravské a Království české byly za Rakouska dvě rovnoprávné země.Kde je ta rovnoprávnost nyní?

Češi získali navrch a tuto příležitost jen tak nepustí.Aby se dokázali vžít do naší situace,navrhuji toto:

Hlavní město společného státu bude Brno.Stát se bude jmenovat Morava.Obyvatelé státu jsou Moravané.Česká národnost bude sice naoko respektována,ale ve zprávách pro Evropskou unii bude zahrnuta pod národnost moravskou.Na školách se bude vyučovat jazyk,který kdysi vznikl na Moravě, tedy jazyk moravský. Na mezistátních sportovních utkáních se bude fandit "Morava do toho",bez ohledu na to,že za národní mužstvo hrají také čeští hráči. Když budou chtít Češi samosprávu, budeme je zesměšňovat.Pokud budeme mluvit o Čechách (resp.Česku), tak jen ve zprávách o počasí a to raději řekneme "na západě Moravy".Praha bude západomoravské město a pro jistotu z ní uděláme hlavní město středočeského kraje.Všechny státní instituce budou v Brně.Všechny zahraniční firmy budou mít sídlo v Brně aby daně zůstávaly zde.Veškeré daně budou v Brně přerozdělovány. Praze o něco více,než ostatním krajským městům vzhledem k většímu počtu obyvatelstva.Atd. Jak se Vám to líbí?!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře