Další návrhy na zemské uspořádaní.

20. červen 2012 | 19.58 |
A vysvětleni k mapám v mé fotogalerii

Před pár dny jsem do své moravské fotogalerie  http://s146.photobucket.com/albums/r274/moravan/

přidal 7 nových fotek jež mě poslal Kenny, 6 z nich našel na
a jedná se o jedny z mála jež respektují historické hranice Moravy jež je na tomto webu rozdělena do třech častí,
což je celkem zajímavý nápad. Ty obrázky se vztahují k článku z min. měsíce kde Kenny psal o svém nápadu jak
teoreticky rozdělit Moravu do regionů podle folklóru.
Byl to ten poslední obrázek jež na krátko způsobil zmatek protože já se domníval že to je Kennyho osbni návrh, celkem rychle
jsem to ale přejmenoval na "poslanecký návrh" (coz je pravda – viz kopie Kennyho vysvetleni):

"Poslední obrázek ve fotogalerii je převzat z: http://www.psp.cz/eknih/1993ps/tisky/t191500.htm

Obrázek je poslanecký návrh – jenom jsem chtěl upozornit na to, že tam chybí Dačicko a Slavonicko (dnes Jihočeský kraj)!!! Nenechme si vzít tato území. A Svitavsko, poupravit podle historické hranice. Tento návrh je sestaven z komunistických okresů... Nerespektuje historické hranice. Toto je odstrašující příklad!!!

Osobně mi nevadí samosprávné Slezsko, ale spíš bych byl pro zemi Moravskoslezskou dohromady. Slezské hranice více-méně zachovat na nižší úrovni = na úrovni okresů.

Co se týká Čech, tak nevím proč jsou rozděleny na 3 části.
Ty ostatní fotky jsou převzaty z http://www.lidova-architektura.cz  A Poukazuji zde na to, kdyby v budoucnu Morava-Slezsko tvořili 3 kraje. Já jen, že Morava-Slezsko jsou na tom webu takto na 3 kraje rozděleny... "
Tento příspěvek je více méně jen takové poslední vysvětleni o původu těch map a návrhů.
Nicméně si neodpustim jeden maly komentář; Podle mého názoru je celkem naivni si myslet ze česká vlada někdy dovolí aby
Morava měla svoji vlastni samosprávu s jednim zemským parlamentem namísto dnešních 5 či kolika. Já mam za to že ten hlavni důvod je že se Češi obavaji toho, že pokud bude obnovena Moravskoslezská země s vlastní legislativou a exekutivou (at uz treba ne nijak silnou) tak se zde dřivě či později objeví hnuti prosazující úplnou samostatnost a diky exstenci regionálního parlamentu/kongresu/sněmu či jak by se to nazývalo bude mit reálnou šanci uspět a své názory nejen veřejně prezentovat ale i uvest do praxe, , což je myslím celkem logická obava – podobná situace je dnes napr. ve Skotsku kdy více a více Skotů zastává nazor ze buďto by meli mit 100% nezávislost nebo skotskou samospravu zrušit a být plnou součásti V.B. To už je ale cistě jen můj osobní názor ;-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře