Clo na hranicích mezi Moravou a Čechami

12. červen 2015 | 14.58 |

Dalsi zajimavy clanek z Moravske Informacni Kancelare. Jak v clanku tak ani tady u moji kopie nejde o to, zavest znovu cla (z toho snad Evropa uz vyrostla), ale proste ukazat, ze s tema kecama jak spolu "vzdy Cesi & Moravaci zili pohromade v jedne ceske zemi" to nebude tak zhave. Rozumejte; jsou to kecy v klecy...

MIK na FB: www.facebook.com/pages/MIKan-Moravsk%C3%A1-Informa%C4%8Dn%C3%AD-Kancel%C3%A1%C5%99/219323014790545

"Víte, že ...

do roku 1775 se na hranicích mezi Moravou a Čechami vybíralo clo ?

Dnes jsou lidé nejen v Čechách, ale i na Moravě a v moravském Slezsku zpracovaní mocensky prosazovanou snahou o "konečné řešení" moravské otázky - dokonáním české asimilace především Moravanů silnou propagandou i účelově "uměle vyrobeným" krajským zřízením, že si mnohé věci a souvislosti vůbec neuvědomují.

Hlouposti, jako že Morava vždycky spadala pod Čechy, nebo vyjadřování se o celém území republiky jako o Čechách často slyšíme i od těch, kteří jinak mají slušné vzdělání i rozhled.

Když si uvědomíme, že celá dlouhá desetiletí se učí děti na Moravě a v moravském Slezsku historii sousední země - Čech, místo historie vlastní rodné země, své přirozené vlasti - nelze se výsledným, často až obludným absurditám, které slyšíme i vidíme - divit.

Jaké mohou mít o Moravě a moravském Slezsku povědomí obyvatelé těchto historických zemí? Jaké mohou mít povědomí obyvatelé Čech? Učil-li se to tak "oficiálně!" dědeček, rodiče i děti, ale ve skutečnosti už i rodiče dnešních dědečků a babiček, můžeme se divit tomu, že pokud promluví někde moravský patriot, který si vlastním studiem a zájmem o věc zjistil nejen historickou, ale i současnou pravdu o Moravě a moravském Slezsku, lidé jej v lepším případě "jen" nechápou?

Tato propaganda nezasahuje pouze neodborníky, ale někdy se dočteme i v dílech historiků, že Morava byla součástí Českého království (tento nesmysl uvedl Skutil v historické práci o obci Řečkovice - nyní součásti Brna) - ač České království bylo sousední zemí Markrabství Moravského. A ti by se především měli vyjadřovat přesně a neplést čtenáře libovolným zaměňováním Zemí Koruny české, z nichž mnohé samozřejmě nikdy české nebyly, s Českým královstvím - tedy Čechami jako takovými.

Fotka z webu - nasel jsme nahodne! Zajimave...

http://kameny-pomezi.sweb.cz/a.hranice3_ham-zho_XI09/album/slides/Hranice2%20001.jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře