Česká spolková republika - proč ne?

2. duben 2015 | 22.35 |

Skvele napsany clanek na blogu serveru iDnes.cz Davam to sem do rubriky "zaujalo me". Protoze me to zaujalo (a nevychazi cas psat svoje vlastni texty ;-) Dik Vere z FB stranky MIKan (jinak by me to uniklo...)

vaclavek.blog.idnes.cz/c/416507/Ceska-spolkova-republika.html

"Čtrnáct krajů, včetně hlavního města Prahy, tak tvoří čtrnáct neprůhledných pašaliků v nichž se realizují ty největší tunely na veřejné peníze, neboť na vládní úrovni by to bylo velmi obtížné.

A tak jsme mohli vidět zatýkání středočeského loupeživého hejtmana Ratha i to jak si exhejtman Palas za evropské peníze, které mu přeposlali kolegové z krajské vlády postavil penzion, nebo symbiózu organizovaného zločinu a Severočeského kraje a tak bych mohl pokračovat tak dlouho, že by mi nestačil prostor mého blogu.

Pokud pomineme těchto čtrnáct vrátek, kudy mizí peníze daňových poplatníků tak, aby sloužily úzkým skupinkám vyvolených, pak i náklady na jejich udržování jsou rovněž astronomické. Měřeno údaji z roku 2011 se jedná o částku 35 768 716 780 Kč a jen jejich zrušením a nahrazením zemským uspořádáním, by tak naše země mohla ušetřit 28 103 991 756 Kč. A to rok, co rok.            

Pokud se ptáte, jak jsem na tuto částku přišel tak odpovím, že velmi jednoduše. Průměrný náklad na kraj a rok, což je částka 2 554 908 341 Kč jsem vynásobil počtem uvažovaných tří zemí, což tvoří hodnotu 7 664 725 024 Kč a následně jsem ji odečetl z nákladů celkem."

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře