Moravské náhody...

28. srpen 2014 | 18.18 |

Nejak porad nevychazi cas sem psat neco originalniho ale ono se dneska stejne temer vsechno deje na FB, tak tu opet davam kopii textu z Moravske Informacni Kancelare /MIK/. Ta stranka ma nekolik moderatoru, toto je psanou moji oblibenou autorkou...

www.facebook.com/pages/MIK-MORAVSK%C3%81-INFORMA%C4%8CN%C3%8D-KANCEL%C3%81%C5%98/219323014790545

Přemýšlím o "moravských" náhodách

A je jich na můj vkus za ta léta už příliš. Třeba když vedle doc. Bárty, nemocného na srdce, posadili jednoho z jeho největších odpůrců. Následky toho skvěle vymyšleného "zasedacího pořádku" známe všichni.

A při letošní vzpomínce u jeho hrobu jsme objevili další "náhodu". Vedle hrobu doc. Boleslava Bárty je najednou hrob bohatého romského vlastníka heren.

Když měla kdysi Moravská národní strana dostat příspěvek za úspěch ve volbách, najednou to bylo podmíněno nutností o to žádat. Tato podmínka byla tak zamíchána v balíku různých parlamentních listin, že ji oba její poslanci přehlédli. Jednalo se o slušné peníze, které mohly Moravě v dalším období pomoci díky odpovídají kampani k dalšímu zvolení jejích poslanců. Ale na odpovídající kampaň nebylo. V dalším období tlak na Moravu zesílil. Moravské strany neměly již v našem parlamentu nikoho, kdo by pohlídal a poté zabránil alespoň těm nejkřiklavějším křivdám vůči Moravě.

A potom kauza dívka z plakátu. HSD zaplatilo malíři návrh plakátu s dívčím obličejem. Obličej byl viditelně stylizovaný. Ale přesto se po čase objevila dívka, která tvrdila, že na plakátu je ona a že byla jeho zveřejněním poškozena. A světe div se, neplatil malíř, ale strana Moravané, která mezitím vznikla sloučením obou moravských politických uskupení.

A další náhody. O promoravských uskupeních se většinou z médií nedovíme nic, nebo téměř nic. Ale na články o moravské vlajce, samozřejmě napsané tak, aby moravským emancipačním snahám uškodily, se místo najde.

Anebo jak se naše "osobnosti" z Prahy a z Čech, ale bohužel už to částečně zasáhlo i Moravu, "náhodou" pletou a nevědí, že Čechy končí za Havl. Brodem a že už Jihlava je starobylé moravské město. "Náhodných" zmýlení jako "v Čechách a v cizině", nebo situování Brna, či jiných moravských či slezských měst do "české kotliny" si užijeme denodenně dost. Jen Jan Kraus, ne že bych z toho měla radost, řekl na rovinu jak se to v Čechách a v Praze cítí - "Moraváci musejí sklapnout". Pamatujete? Demokracie a svoboda slova po česku. Rozhodně ne po moravsku - s citem a tradiční moravskou tolereancí.

A nyní další zpráva. V dohledné době se bude stěhovat sekretariát politické strany Moravané. Sice jen v rámci paláce Morava, ale ze zajímavého důvodu. Vedlejší kancelář "náhodou" pronajali regionálnímu sekretariátu Dělnické strany sociální spravedlnosti. Jistě něco z toho, co jsem vyjmenovala, byla náhoda.

Ale všechny určitě ne. Už třeba hned to první. Varování docentu Bártovi, aby na jednání nejezdil. Že se prý na něj něco chystá. Nebo u kauzy Dívka z plakátu. Policista, který se v případu angažoval, byl poté najednou povýšen. Zase to byla "jen" náhoda?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře