Článek Nové vedení strany Moravané

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Nové vedení strany Moravané

26. 01. 2014 - 23:03

alufi: S Ukrajinou to není jednoduché. Evropská unie ji vlastně nechce, má dost svých problémů a je ochotna ji vzít pod svá křídla spíš na oko. Rusko o Ukrajinu stojí, považuje ji vlastně za svou pohraniční marku, která je "u kraja" na okraji Ruska.
Slyšela jsem zajímavý názor, že Ukrajina je nejen dost velká, ale i dost bohatá, aby mohla stát sama o sobě a spolupracovat jak s východem tak se západem. Tento názor se mně líbí. Problémem je, že Ukrajina měla se Svazem moc smutné zkušenosti a tak mnozí Ukrajinci vidí ve vstupu do EU nejen zlepšení ekonomické situace, ale i záruku, že by v budoucnu na ně Rusko nemohlo. V Rusku prý probíhá velmi silný prodemokratický proces, který nemůže nikdo zadržet, ani Putin. Takže možná obavy Ukrajinců, i když mají reálný historický základ by se nemusely vyplnit. Ale situace je tam zlá a myslím, že i když se skácí vláda, nebude lepší. Jednota a především program pro celou zemi na Ukrajině, myslím, chybějí.

26. 01. 2014 - 23:10

alufi: Jen drobné upřesnění. S promoravskou politikou nezačíná hned, je bývalá ódesačka. Zatím jí jde, pokud sama řekla, o komunální politiku. Jak to má se vztahem k Moravě, uvidíme. Ale šanci od nás všech si samozřejmě zaslouží. Byla zvolena, jako téměř neznámá členka proto, že jejím protikandidátem byl Martin Pekáček, který velmi ohavným způsobem napadal Milana Trnku na diskuzním fóru strany. Tak mu to spočítali na sjezdu. Předtím mu veřejně na zemském sněmu několik delegátů odsoudilo jeho způsoby. Vytkli mu mmj. že škodí straně i Moravě.

26. 01. 2014 - 23:15

alufi: Přeji štěstí v podnikání !

26. 01. 2014 - 23:42

alufi: Ještě malý dodatek. Po Milanovi Trnkovi už vystartovalo několik promoravských iniciativ a chtějí jej stáhnout k sobě jako velkou posilu. Dnes jsem zrovna dostala mail od monarchistů jak si ho váží a jak by byli rádi, kdyby s nimi chtěl spolupracovat. Moravský národní kongres ho začal zahrnovat úkoly, ještě dokud byl předsedou strany. Ukázalo se, že se určitá skupina ve straně s výsledkem naprosto demokratických voleb na minulém sjezdu nesmířila a že nenechají ing. Milana Trnku normálně pracovat. Myslím, že mu to až tak nevadí, šlo mu především o kontinuitu a od minulého sjezdu přece jen ti noví, co do předsednictva přišli, ledacos odkoukali a tak může Trnka s klidným svědomím odejít s tím, že jim předal ze svých zkušeností, co šlo a nenastala devastace strany, která by zcela zákonitě nastala, kdyby při minulém sjezdu zvítězila ta druhá strana. I z nich někteří pochopili o co tehdy šlo a Trnkovi se svým způsobem omluvili nyní, když jim leccos došlo. Pokud budete mít, Petře dojem, že je tento koment až příliš otevřený a kritický a že by mohl naší věci uškodit, smažte jej. Nejen, že se neurazím, ale budu za Vaše posouzení, vděčná.

29. 01. 2014 - 15:42

moravský radikál: Ne, ja to tu nijka nemazu a osobne su rad za "drby" z moravskeho hnuti. Pana Trnku jsem nijak neznal, nebylo ho videt/slyset a to mu i lidi vycitali ale to asi nebyla jen ciste jeho chyba. To ze je o nej zajem asi ukazuje, ze ta kritika nebyla uplne na miste...plus se dneska ukazalo, ze mel pravdu kdyz byl proti spolupraci s Okamurou...

27. 01. 2014 - 01:36

moravak: Dik, Alufi S tim podnikanim to zas moc nepehanim, spise jen tak coby vedlejsak...nekolik let jsem delal uklidy domacnosti ale na to uz zacinam byt trochu stary a tak premyslim, co delat jineho...no, moravsko-americky Donal Trump uz ze me nebude, to je tak asi jedina jistota
A diky za dodatek o te mistopredsedkyni! Na fotce vypada, ze je ji sotva 20 tak jsem jen hadal, ze je v tom nova...docela zajimave, ze presla z ODS do PSM ale presne tak - dat ji sanci. Toho Pekacka ani neznam, na stranickou debatu nechodim tak su obcas mimo - este ze Vas tu mam Na post jako toto je asi treba neco vic, nez jen sproste nadavat.
A dobry nazor co se tyka Ukrajiny, me je taky jasne, ze EU ma vetsi probelmy nez to, ze v ni neni o nekolik desitek milionu lidi navic. V tuto chvilu bych si netroufnul hadat, jak to tam dopadne, kazde rano clovek cte/slysi horsi a horsi zpravy :-/ Ikdyz zatim to nevypada na nejaky konflikt mezi zapadem a vychodem Ukrajiny. To by bylo to posledni, co vych. Evropa vcil potrebuje. A velka Republika to je, srategicky rozlozena a potencial myslim ma velky. Je to skoda, no...

---
moravak.pise.cz

27. 01. 2014 - 22:12

alufi: Dík za zprávu. Na diskuzní fórum strany taky nechodím. Kdysi jsem se tam blbě přihlásila a nedostanu se tam a to je asi dobře, ani o to neusiluju. Kleplo by mě.

28. 01. 2014 - 23:14

b.: Držím palce v tom podnikaní.

Možno by stálo za to skúsiť ponúknuť moravské vína - odrodové, aj také špeciality ako slamové či ľadové víno.
Zo začiatku by stačil aj internetový e-shop, taký malý "Great Moravian Scleepeck", zopár fľašiek z každej sorty, na ukážku, pokusne, potom by sa uvidelo...
Mohla by to byť zároveň dobrá propagácia Moravy.

29. 01. 2014 - 15:39

moravský radikál: Taky diky, "B." To s tema vinama me uz napadlo ale jednak by to na moje "business" schopnosti bylo mozna trochu moc (a o vine vim celkem prd, ja piju jen pivo) ale tady v USA je alkohol dost regulovan. Asi pozustatek prohibice...treba prodej on-line je mimo hru. Ale moji tchyni moravske vino chutna, to jo. Ji ale chutna v podstate kazde vino

29. 01. 2014 - 23:09

b.: Ešte ich to drží ? (Mortadella, Sophia Loren, tuším z roku 1970)

Tak to je teda zlé. Práve víno je pre Moravu typický produkt. No, a tiež slivovica, ale s tou bude asi ešte váčší problém. Iba ak by sa to víno ponúkalo ako liturgická potreba (omšové víno) - niečo ako:
www.cherubin.sk/cherubin/eshop/3-1-Omsove-vino
www.angelos.cz/clanky/v-i-n-a-.html
zaujímavé: www.angelos.cz/clanky/rozdeleni-vina.html (trocha teórie nikoho nezabije)

A slivovica potom ako: Moravské "Švédské kvapky"

Pre pivára - zaujímavá stránka jednej firmy z Moravy: www.mobilnipivovary.cz

10. 02. 2014 - 17:16

webmaster mojebrno: Vážení moraváci, nejdříve vás všechny pozdravuji a přeji tomuto blogu dobudoucna vše dobré a hodně spokojených návštěv. Zároveň bych se na vás obrátil s anketní otázkou, kdo si myslíte, že byl v dějinách naší země největším moravským patriotem? Pokud máte v této otázce jasno, budu velmi rád, když se zúčastníte hlasováni v Hydeparku na níže uvedených stránkách. Díky za vaše názory a ještě jednou vše dobré! Webmaster MojeBrno

10. 02. 2014 - 17:17

webmaster mojebrno: a ještě dodávám link na hlasování:
http://www.mojebrno.wz.cz/inka--comments-about-brno.php

16. 02. 2014 - 02:21

moravský radikál: Pan B. diky za link, zajimave. Tady v Americe mini-pivovarum fandim a nic jineho tu ani nepiju, ikdyz jejich piva jsou drazsi (cca $1 za tretinku/lahvac) ale to masove delane americke pivo nema zadnou chut, to se fakt neda, ikdyz je to treba 50 centu za plechovku/flasku, kdyz to clovek koupi v krabici.
Webmajster, dik za prani Tvuj link funguje ale nevidim tam anketu...otazka je ale zajimava ale oprav to a dej to sem klidne zase.