Moravska Hymna

21. květen 2012 | 16.43 |
Neco malo o nasi, to znamena Moravske Hymne – a dalsi nazor od jinud, take pridejte sve komentare a nazory k moravske hymne, diky :-)
Hymba je i na YouTube v mem YT Kanalu:

Nedavno jsem dostal e-mail od dalsiho Moravskeho vlastence s otazkou proc jsem se tu jeste nezminil o Moravske hymne. No ja samozrejme o nasi hymne vim a myslim ze vetsina dalsich moravskych vlastnecu tez, je ale fakt, ze ti jez se o Moravu zatim tak vazne nezajimaji o ni vedet nemusi, no a pak je celkem nepravdepodobne ze by ji znali nasi Cesti pratele ;-), takze tu je o ni neco vice:
http://vlast.ic.cz/hymna.htm
No a tu je kopie e-mailu od Jakuba a pod nim je text Moravske Hymny:


Zdravím, Máš výborný web, od doby, co jsem na něj narazil, si ho pravidelně pročítám. Su rád, že nejsu poslední moravský vlastenec, i když to tak v mém okolí vypadá. Pročítal jsem si články, ale nikdy jsem nenašel něco o moravské hymně. A přitom máme nejkrásnější hymnu co znám. Ale nemyslím tu běžně známou.  Myslím, že by stálo za to, umístit ji na web.
Buh žehnej Moravě, Jakub Pernes

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jsem Moravan – toť chlouba má, kdo, rcete, otčinu mou zná? Kdo zná ten požehnaný kraj, ten utěšený zemský ráj? Ó Moravo – ty vlasti má, tys země moje přemilá! Zde Rostislav, zde Svatopluk mé drahé mluvy střehli zvuk. Zde posvátný konával děj na Velehradě Metoděj. Ó Moravo, ó vlasti má, tys dávnou slávou věnčená! Zde Olomúc, kde Jaroslav byl potřel Tatar vrahóv dav; zde Moravan vždy k boji stál, když ve zbraň volal jeho král! Ó Moravo, ó vlasti má, tys krví otců svěcená! Zde každý kraj má nový div – zde dobrodušný lid je živ. Ten miluje svou Moravu a dbá o její oslavu. Jsem Moravan, k tomu se znám a za vlast statek, život dám!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře