Článek Právní kontinuita autonomie Moravy

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Právní kontinuita autonomie Moravy

05. 10. 2013 - 15:33

alufi: Za oznámení o knize děkuji a dávám sem něco aktuálního právě před blížícími se volbami

Blíží se volby a tak se objevují různá hodnocení stran. Za do budoucna nestabilní strany je považována SPOZ a ANO. SPOZ se začala hádat už pří stanovení pořadí kandidátů - co tedy můžeme oprávněně čekat až budou ve sněmovně? Nejspíš opět předčasné volby. Vypadá to, že do SPOZ se začali hrnout lidé, kterým nejde o zlepšení situace ve společnosti, ale o to, využít náhlého vzestupu zájmu o tuto stranu - který nastal po zvolení Zemana prezidentem - pro svoji osobu.

Babišovo ANO v minulosti nezaznamenalo výraznější úspěch. Tak prý Babiš - demokracie, nedemokracie, se bývalého vedení ve straně zbavil a dosadil tam lidi ze svého podnikání. Dostanou-li se však do sněmovny, již na ně nebude mít špagát, to naše ústava nedovoluje. Jak se budou potom poslanci za ANO chovat, bůh suď. I tady mohou být výsledkem další předčasné volby. Zatím si naši voliči užívají bilboardů, kde se na ně usmívá "lidový" miliardář a já dodávám - "lidový" miliardář - prej.

Úsvit Tomio Okamury, za který kandidují i Moravané má na rozdíl od obou výše zmíněných politických subjektů pevný bod ve svém směřování, o který se mohou voliči v ČR opřít a kvůli kterému se i politická strana Moravané rozhodla na volební spolupráci s Úsvitem. Je to přímá demokracie švýcarského typu, kterou mají i Moravané
dlouhodobě v programu. Věřme, že přímá demokracie jako budoucí směr v našem státě uspěje a bude našim lidem stejně k užitku jako je už dlouho občanům Švýcarska. Jako Moravanka budu kroužkovat zástupce politické strany Moravané, protože je znám a pro jejich charakter i erudici si jich vážím.

16. 10. 2013 - 10:04

alufi: Těšíte se na dokument "České století" ! ?
Platí si Moravané vlastní útlak ?

Převzatý koment z Lidé cz, od Honzy Vichra, upozorňuje vlastně na stálý a trvalý český šovinismus, neštítící se v uvedeném případě ani manipulativní lži, i když jej Honza až příliš mírně nazývá nacionalismem. Jinde naopak použil ostřejší slova, která jsou dle mého mínění v tomto případě zcela namístě - vystihují oprávněné rozhořčení :

"Jde o obludný český - pražský nacionalismus a fóbii jak prase. Zrovna teď natáčí Sedláček dokument za obrovský prachy s názvem České století. Do prdele, nebylo to století náhodou československé? Ale to české - pražské palici nikdy nedojde."

Nevím z jakých peněz je tento "dokument" financován. Ale moc bych se nedivila, kdybychom si my, Moravané, sami, prostřednictvím daní, platili něco, co má zcela nepokrytě za úkol i posílení i tak velmi silného, trvalého a dlouhodobého asimilačního tlaku na Moravu !

17. 10. 2013 - 10:17

alufi: Vyzdvihnout, znemožnit, nebo zasklít ?
Dávám sem koment z jiných stránek a to nikoli proto, že bych chtěla chválit či hanět Zemana, jde mně o nahlédnutí jak to chodí v nejvlivnějším médiu, které má obrovský vliv na to koho (nebo které) vykreslí jako sympaťáka a pomůže mu tak dostat se k moci, koho znemožní a koho "zasklí". Moravské emancipační snahy jsou zformovány do škatulky "znemožnit" a protože se to do značné míry už zdařilo, jsou nyní zprávy a události z moravského emancipačního hnutí házeny do koše s nápisem "zasklít". Zároveň s tím ovšem probíhá silný pročeský asimilační tlak zcela zřejmý i podprahový, namířený k potlačení přirozeného moravanství. Je naše povinnost hájit svoji vlast, Moravu, svoji rodnou zem. Naši předkové ji hájili ještě v době historicky nedávné za cenu vlastního života. Pro její práva a svobody bylo prolito mnoho krve. Nedejme Moravu !

pegame - 17.10.13
RE: Prezident
Není čemu se divit, "veřejnoprávní televize" složená z pravicově smýšlejícího vedení, které přenáší svůj vrchnostenský vliv na servilní redaktory, kterým ovšem ta pravicová servilita nedělá vůbec žádný problém, přeci nemůže Zemana chválit .

Je obvyklá praxe, že se vyčkává na každé slovo, které se dá napadnout. Když se ho nedočkají - vytrhnou ho z kontextu a nebo ze situace - a už se plácají do kolen a skáčou radostí a - valí to z bedny do lidí.

Já už ty televizní lokaje raději neposlouchám. Mám kamaráda který na Kavčákách dělá. Často vypráví, co jsou někteří schopní udělat jenom proto, aby mohli vystrčit tu svou hlavu na obrazovku.

Nikde jinde prý tolik vzájemných křiváren , podlézavosti - nezažil.

17. 10. 2013 - 18:19

alufi: Volby klepou na dveře ... budeme zase volit podle pěkných řečí, bilboardů, tedy vlastně slibů, místo abychom hodnotili činy různých politických uskupení ? A potom budeme zase nadávat, brblat, rozhořčovat se doma, v práci, nebo při nejoblíbenější společenské aktivitě u nás - návštěvě oblíbené hospůdky ?

http://www.moravanezausvit.cz/

21. 10. 2013 - 16:43

alufi: Odborník na slovo vzatý potvrzuje, co my na Moravě už dávno víme:
S Moravou to není v pořádku !

Převzato: Datlofu Datlov
Výstižné:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zdenk-koudelka.php?itemid=21343

Zdeněk Koudelka "Morava nemá být volební kolonie"

22. 10. 2013 - 08:45

alufi: Věra Bohumila Jandourková
Kompletní kandidátní listiny - dobré když chcete doporučit známým, kteří jsou z jiného volebního kraje, koho doporučujete volit, případně kroužkovat. Ať žije Morava !

http://www.volby.cz/pls/ps2013/ps11?xjazyk=CZ&xv=1&xt=1

Možná přehlednější seznam:

http://jdem.cz/8d955

24. 10. 2013 - 19:30

alufi: Teď, nebo ...... ! ?

Ještě je chvilka času zavolat dobrým známým, kamarádům, rodině, aby nás podpořili ve volbách - máme šanci, která se nemusí hned tak naskytnout.

Za našu Moravu !

25. 10. 2013 - 08:34

alufi: Volební manipulace ?

Protože Moravané kandidují na kandidátkách Úsvitu, dávám sem
nezaujatý názor člověka, který je mimo moravskou platformu.

(převzato z diskuze na Lidé.cz)

Včerejší superdebata byla do očí bijící ukázkou toho, jak se to nemá dělat.

Moderátor Moravec se v případě některých účastníků choval jako diktátor.

Při projevu Tomia Okamury jej nenechal skoro vůbec odpovědět na otázku, když se chystal odpovědět, řekl mu " už je pozdě, to jste měl udělat dřív" takhle se moderátor nechová. Neustále skákal do řeči, některé nechal vykecávat celé minuty. Škoda, že se neměřil čas jednotlivých kandidátů, zjistilo by se, že neúměrný prostor dostali Němcová, Bělobrádek, Liška.

ČT je neobjektivní zpolitizovaná instituce, doufám, že RRTV bude udělovat pokuty, jako už tradičně, ale je vidět, že to ČT vůbec netrápí. Zaplatí to přece lidé a důležitější je přece manipulace, ne?

26. 10. 2013 - 12:36

alufi: Veřejný slib Moravana

kandidujícího do sněmovny Parlamentu české republiky na jihomoravské kandidátce Úsvitu za stranu Moravané, Ing. Pavla Dohnala, ekonoma, podnikatele, který byl 1. předsedou po vzniku politické strany Moravané, která vznikla sjednocením dřívějších několika promoravských politických subjektů.

Veřejný slib Pavla Dohnala občanům moravské národnosti

V předvečer voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky slibuju všem 627 613 občanům, kteří se při sčítání lidu v roce 2011 přihlásili k moravské národnosti, že v případě zvolení budu od počátku svého funkčního období předkládat návrhy novelizací zákonů i návrhy nových zákonů, které by vedly k obnově územní a samosprávné identity Moravy a ke zrovnoprávnění moravské národnosti s českou. V případě nesplnění tohoto závazku se vzdám svého poslaneckého mandátu a to na základě petiční akce za moje odstoupení, která bude podepsána větším počtem obyvatel Jihomoravského kraje, než byl počet preferenčních hlasů, prostřednictvím kterých jsem poslanecký mandát získal.

Morava, 24. října 2013

Ing. Pavel Dohnal
první předseda strany Moravané
kandidát č. 6 na kandidátce Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury