Článek Nazor strany Moravané na úřednickou vládu.

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Nazor strany Moravané na úřednickou vládu.

07. 07. 2013 - 20:23

alufi: (sice mimo téma, ale
Nedá mně to, abych neohodnotila a nevyzdvihla rozdávání malých moravských vlaječek na Velehradě, u příležitosti hlavní mše k výročí příchodu sv. C+M na Moravu. Na vlaječkách byli z jedné strany místo moravského znaku sv. Cyril a Metoděj. Vím, že se rozdávaly už loni. (Loni jsem tam byla - letos, bohužel, ne.) Jednak to byl výborný nápad, jednak byl dotažen a realizován a přinesl a jistě ještě ponese pro Moravu dobré ovoce. Mám jen slova uznání. Slyšela jsem včera slova uznání i od doc. JUDr. Jiřího Bílého, a to mě zvlášť potěšilo a věřím, že to potěší především ty, co se o celou akci zasloužili.

09. 07. 2013 - 17:17

alufi: Kde se vzala hranice 5 % pro volby do sněmovny ?

Pětiprocentní klausuli zavedli po válce v Německu z přílišného strachu, že by se do Spolkového sněmu dostali (pravicoví) extrémisté a Česko to od nich po Listopadu 1989 slepě převzalo. Později chtěli u nás ještě hranici zvýšit, aby posílili pozici velkých stran a to se jim už nepovedlo.

I tak brání tato hranice vstupu nových stran do Parlamentu ČR. A tak lidé volí zpravidla mezi levou a pravou alternativou. Jsou strašeni tím, že když dají hlas menší straně, přijdou o něj. Ale když kvůli tomu nevolí jak by chtěli, vlastně už o něj přišli! A přitom změnu tak potřebujeme! Kde se v lidech bere víra, že změnou orientace přijde změna k lepšímu, nevím. Vždyť se jedná zpravidla o lidi a strany, které nás po Listopadu do této hrůzy dostali! Politická scéna se u vládnoucích stran příliš nezměnila. Je to jako u dětské hry "z které ruky chceš". Ať si vybereš pravou či levou, výsledek je u naší politiky stejně tristní.

Politická strana Moravané také doplácí na tuto hranici, která brání pluralitě o kterou jsme v listopadových událostech 89 usilovali. Místo toho máme dualitu pravo-levou a výsledky jejího střídavého, případně navzájem se podporujícího vládnutí jsou co do míry špatných výsledků šokující. Pro hospodářský vývoj Moravy a naší části Slezska odrážející se ve stále klesající životní úrovni obyvatel tohoto území ve srovnání s Čechami a Prahou zničující.

Od zrušení zemského zřízení je Morava stále ve stínu zájmu centrální pražské vlády. Ne tak dávno ještě bohatá a rozvinutá Morava díky tomu stále více upadá. V poslední době jsme četla na nejednom českém blogu, že jsme na Moravě nemakačenka a že na nás v Čechách a v Praze musejí dělat! Už proti nám používají i to, co sami dlouhodobě způsobují! Výsledky a grafy znázorňující jak je na Moravě vysoká nezaměstnanost a nízká životní úroveň!!! Jak dlouho budeme my na Moravě ještě ti "hodní" co přece nechtějí raději ani zemské zřízení, jen proto, aby nebyli obviňováni ze separatismu! Přitom zemské zřízení v různých podobách tady bylo tisíc let a spolužití obyvatel na území Čech, Moravy a našeho Slezska to nijak nebránilo!