Článek Stanovisko strany Moravané k povodním v Čechách.

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Stanovisko strany Moravané k povodním v Čechách.

07. 06. 2013 - 15:43

alufi: Víte, že ...
Moravan Alois Musil (narozený v Rychtářově u Vyškova v roce 1868) byl zapsán do síně slávy vedle Marka Pola a Livingstona ? Zapsala jej tam Americká geografická společnost když mu udělila Zlatou medailï Charlese P. Dalyho. Život tohoto kněze misionáře, s udivujícím rozsahem vzdělání, byl dobrodružnější než většina dobrodružných filmů, které z prostředí pouště známe...

07. 06. 2013 - 15:47

alufi: Spalovna v Beskydech? Ať si ji pražská firma postaví v Českém ráji !
Dnes jsem si s překvapením přečetl článek, ve kterém se píše o tom, že jedna pražská firma hodlá vybudovat ve Frýdlantu nad Ostravicí spalovnu. Záměr se nelíbí místním občanům, ale ani představitelé města z něj nejsou nadšeni a hodlají vydat zamítavé stanovisko. Rozhodně se jim nedivím, protože i já jsem po přečtení článku byl doslova v šoku.

Životní prostředí Moravskoslezského kraje je historicky díky průmyslové výrobě a dalším negativním vlivům již tak dostatečně poškozené, o kvalitě ovzduší našeho regionu snad ani není potřeba se zmiňovat, tohle téma všichni známe. Proto jezdíme například právě do Beskyd, abychom se nadýchali čerstvého vzduchu, odpočinuli si od prachu, smogu a špíny a alespoň na chvíli zapomněli, v jakém žijeme svinstvu.
Není divu, že nás rozpálí, když si přijdou šéfové jakési pražské firmy Laskin invest a předloží kraji oznámení o záměru vybudovat ve Frýdlantu nad Ostravicí spalovnu, které vznešeně říkají Energetické centrum. Pravda, možná zaměstnají pár místních lidí, opraví kousek cesty anebo vymyslí jiný zajímavý benefit, který bude znít hezky. Ale co životní prostředí? Necháme vybudovat ve městě, které považujeme za bránu do Beskyd, spalovnu? To jsme se všichni už opravdu zbláznili?
Požádal jsem náměstka hejtmana kraje Daniela Havlíka, předsedu Výboru pro životní prostředí Jana Adámka a vedoucího oddělení hodnocení vlivů na životní prostředí a lesního hospodářství Milana Machače o vyjádření k dané problematice a o poskytnutí veškerých materiálů, které by mi danou problematiku pomohly osvětlit. Krajský úřad Moravskoslezského kraje totiž bude vliv spalovny na životní prostředí posuzovat a tak věřím, že informací a materiálů má dostatečné množství.
Záměr vybudovat spalovnu v Beskydech mi ale už teď přijde jako nápad, za který by jeho autor měl dostat medaili. Za blbost! Patrik Hujdus

07. 06. 2013 - 15:54

alufi: Omlouvám se, že komentáře nejsou k tématu. Je to proto, že nevím, co k tomuto smutnému tématu dodat a ne proto, že by mně nebylo líto postižených lidí. Teď je to pro ty lidi šok. Ale později, až se to budou snažit dát do pořádku, to pro mnohé může být nad jejich síly. Těžké situace mohou narušit i vztahy v rodině. Ne všichni všechno uneseme. Tak jim držme palce, případně pomozme každý podle svých možností.