Článek Z archivu moravskeho Radikala.

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Z archivu moravskeho Radikala.

05. 04. 2013 - 14:21

alufi: Dobrý let - k nám i zpět !

05. 04. 2013 - 14:50

alufi: Není to sice celomoravské téma, ale je zajímavé. V Brně se obdivovatelé Václava Havla, například i divadlo Husa na provázku, zasazovali o to, aby se po něm jmenovala ulice ve středu města. Vytypovali 2 a radnice Brno střed pro to na svých webovkách vypsala anketu. A světe div se, více než 50 % občanů si to nepřeje. Tak si radnice i proto myslí, že anketa byla zmanipulovaná a udělá ji znovu, nyní navíc i v tiskovině zdarma - Metropolitanu, bude vytištěn anketní lístek.

05. 04. 2013 - 15:12

alufi: /dlouhý komentář se mně ztratil, tak jsem to rozepsala na dva/ pokračování: Měli bychom o tom vážně přemýšlet. Václav Havel měl srdce na pravém místě. Například v Brně, na velkém prostranství vzniklém po dlouholetém těžení hlíny pro Khonovu cihelnu, chtěl postavit městečko pro Romy. Také brzy po Listopadu slíbil, dokonce písemně, že bude myslet na Moravu. A skutečně nezapomněl. Když se hlasovalo o obnově zemského zřízení a vypadalo to, že se to odhlasuje, odvolal ze sněmovny, jako tehdejší prezident, Petra Pitharta na hrad. Hlasování se odložilo a druhý den, jako mávnutím proutku, měli mnozí jiný názor a už se to neodhlasovalo. Tak, Brňané, berte to vážně a hlasujte! Můžeme se v Brně těšit nejen na ulici Václava Havla, ale také na koně s tak vysokýma nohama, že to nikde nemají. A proč má tak vysoké nohy? Možná proto, aby markrabě Jošt, římský král, který má na tom koni sedět, neseskočil a autorovi tohoto "skvostu" moderního umění a těm, co to prosazují, nenakopal do ...... .

05. 04. 2013 - 15:21

alufi: Zprávy od sousedů (z Čech, přímo z Prahy!) Nový prezident, Miloš Zeman, má podle průzkumu důvěru jen 51 % občanů. To Václav Klaus měl při svém nástupu o mnoho lepší skóre! Co k tomu dodat? Asi jen ..... ALE TY KONCE !

09. 04. 2013 - 23:08

alufi: Dnes na rádiu Čas zazněla zpráva, že Lidové školy umění na Moravě dostaly příkaz v příštím roce snížit počet přijatých o 3 %. Zřejmě byla zpráva částečně zmatečná, protože územní jednotka Morava oficiálně neexistuje. Zřejmě se jednalo o Jihomoravský kraj, kde tuto iniciativu na snížení procenta frekventantů Lidových škol z důvodu úspor navrhoval lidovec Juránek a podařilo se jeho návrh dovést do "úspěšného konce". Má to být trest za to, že my, na Moravě, jsme zpěvní a hudebně nadaní?