Článek Hlavní Město Brno

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Hlavní Město Brno

22. 02. 2013 - 19:37

alufi: Moravský radiiále - ten Hrabalův domovský list - kdepak jste ho vyhrabal ? Skvělý !!! Ani jsem nevěděla, že Bohumil Hrabal byl z Brna - Židenic. Potěšilo mě, že máme dalšího slavného rodáka z Moravy a udělá to radost jistě i dalším. A ta Země Morava - jak to člověka pohladí, jen si to přečte !

22. 02. 2013 - 20:12

alufi: Kam zmizelo zlato patřící občanům ČR ? Tedy i obyvatelům Moravy ?
Bylo zašantročeno hluboko pod cenou v roce 2008 "výměnou" za německé dluhopisy. V době, kdy cena zlata už horentně stoupala. Hloupost nebo loupež? Opět se několik mocných a vlivných napakovalo? Po rozdělení státu, kolem roku 1993, jsme měli 63,289 tun zlata - a dnes? Pouhých 13,7 tun !? Zůstává mně rozum stát, proč lidé z Moravy stále volí pražské strany. Jen proto, že čumáky jejich lídrů vidí v televizi? Nebo proto, že většinou umějí pěkně mluvit a tvářit se jakou mají starost o stát a tím pádem i o nás? Že umějí okecat i ty největší podrazy na vlastní občany? Copak nevidí co všechny zničily a rozkradly velké strany? A že by měli už konečně volit sebe - Moravany ?!?

23. 02. 2013 - 04:14

moravský radikál: To jsme vyhrabal na facebooku, kde jinde Mela to tam Lenka z MNO a od ni to pak sdilel asi tucet lidi...ja chtel byt originalni tak to dal sem, namisto jen dalsiho sdileni na FB. A ano, ta fraze Zeme Morava pohladi a potesi asi nejvice...na hlavnim meste uz tolik nesejde, alespon ne dneska, kdy by veci meli byt decentralizovane...

24. 02. 2013 - 10:54

alufi: Patřím k těm moravským vlastencům, kteří jsou přesvědčeni, že kromě občanských sdružení, prosazujících práva Moravy nepolitickou cestou, je zcela nutná i existence politického subjektu. Tyto cíle má jako hlavní a trvalý bod programu jako jediný politický subjekt Politická strana Moravané. V současné době se v ní vytvořila skupina mladých erudovaných členů, kteří se chtějí zapojit do práce ve všech oblastech její činnosti. Držme jim a Moravě palce. Jsem přesvědčena o tom, že jim v tom bude současné vedení ze všech sil pomáhat, bude zachována kontinuita a bude ve straně stále atmosféra spolupráce, jak tomu bylo, až na drobné výjimky, vyplývající z různých lidských povah, doposud.

26. 02. 2013 - 00:02

alufi: Dnes je opět výročí sebeupálení Jana Zajíce. Vážím si Jana Palacha za jeho čin. Ale když slyším, že se zpravidla mluví jen o něm, vždycky se v duchu ptám - a co Jan Zajíc? Proč je po něm pojmenováno tak málo ulic? Proč se dokonce o něm roznesla fáma, že před sebeupálením vypil kyselinu? Ale dnes si nechci stěžovat, i když právem. Chci jen vzpomenout na to, že tomu chlapci nebylo tehdy ještě ani 19 let! Že poslední slova jeho posledního dopisu před sebeupálením, napsaným mamince, tatínkovi a sourozencům byly "Pozdravujte kluky, řeku a les". Slova ze kterých je poznat, že se mu nechtělo umírat, ale žít. A další slova z jeho dopisu. "Nenechte ze mne udělat blázna". Vážil si svého života. Věděl jak raní rodiče i sourozence. A nechtěl, aby jeho smrt byla zbytečná a zapadla. Zástupci Moravské národní strany jezdívali každý rok v tento den - den výročí jeho smrti - položit květiny na jeho hrob do Vítkova. Já chci uctít památku tohoto chlapce alespoň pár řádky a zamyšlením se nad jeho tehdejším činem. Snad mu i trochu rozumím. Byla jsem tehdy skoro stejně stará jako on - a nikdy na tu dobu nezapomenu !

27. 02. 2013 - 09:49

alufi: Brno - hlavní město Moravy ?
Nebo Moravskoslezské země? Jednak ještě žádnou "Moravu" nebo "Moravskoslezskou zemi" nemáme. Zemské, nebo lépe spolkové uspořádání je nám stále těmi - co si chtějí nad těmito historickými zeměmi udržet moc a používají k tomu osvědčené metody (etnocidu) kolonialistů a neokolonialistů pro udržení kolonií - tedy nesvéprávných zemí - upíráno. V této chvíli je to spíše jedno ze známých jablek sváru občas hozených mezi moravské vlastence. Stejně jako "jediná správná podoba vlajky", která jak se později ukáže také není zdaleka "jediná", dále moravská hymna atd. Přesto vyjádřím svůj názor. Jsem z Brna. Miluji toto město. Ale nejsem proto, aby Brno bylo hlavním městem. Ani řešení Brno - hlavní město a významné instituce decentralizovat a umístit do Olomouce, Ostravy, Opavy, Zlína a bůhvíkam ještě. Ne. Jsem pro umístění budoucího hlavního města Moravy či Moravskoslezské země blíže středu tohoto území. Olomouce, Prostějova a pod. Jen tak mohou takové hlavní město považovat za své všichni obyvatelé Moravy či Země moravskoslezské. Tedy i ti ze severu Moravy a Moravského (možná lépe Jižního) Slezska. Že by i v tomto případě měly být významné instituce rozděleny do významných center po celém tomto území, je nepochybné. Moje milované Brno tím nijak neutrpí. Mimo jiné i pro výhodné umístění blízko Bratislavy a Vídně. Také proto, že by zřejmě zůstalo přirozeným centrem jižní Moravy.


03. 03. 2013 - 17:02

moravský radikál: Alufi, dobra otazka. Muj nazor je, ze kdyby tu byla Moravskoslezska zeme, tak by asi bylo lepsi mit hlavni mesto Olomouc, jez v historii hl. mestem byla. Kdyby to byla jen Morava, tak asi Brno, je tam uz vice infrastruktury. A Opava byla drive hl. mesto Slezska. Olomouc se me vzdycky libila vice...a nektere veci by stale mohli byt v Brne. A Soudy, Media a dalsi v Ostrave, pak Okresy, mesta, obce...