Článek Názor na prezidentské volby nebude?

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Názor na prezidentské volby nebude?

20. 01. 2013 - 21:24

alufi: Dnes byl na ČT v pořadu Politické spektrum, s tématem ústavy ČR, mimo dalších dvou zástupců neparlamentních politických stran i zástupce strany Moravané. Tentokrát, po delší době, opět Jiří Novotný. Mluvil výborně, dobře reprezentoval nejen stranu Moravané, ale i Moravu jako takovou. Práva Moravy v rámci pořadu prosazoval razantně, ale přirozeně a jsem přesvědčena, že svým vystupováním mohl získat mnohé příznivce pro naši spravedlivou věc. Juro, palec nahoru a ne jeden !

21. 01. 2013 - 02:57

moravský radikál: Ano, nekdo me na to posilal odkaz ale este jsem se na to nedival. Jura to v TV ale i v radiu ci rozhovorech pro magaziny umel, umel se tam dostat! Su rad, ze je porad aktivni
Tu odkaz: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10116287760-politicke-spektrum/213411058200003/

22. 01. 2013 - 18:34

alufi: Přátelé, kamarádi, Moraváci !
Letos máme ll50. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Moravu. To, myslím, není pro nikoho z Vás nic nového. Chci jen říct, že na svatováclavských oslavách ve Staré Boleslavi se Václav Klaus vyjádřil, že je to Česká národní pouť. Nic proti tomu, sv. Václav je patronem Čech. Ale jsem přesvědčena, že stejně tak jsou velehradské oslavy Moravskou národní poutí. Sv. Cyril a Metoděj jsou přece patrony Moravy a spolupatrony Evropy. Myslím, že bychom název oslav Moravská národní pouť měli sami co nejčastěji používat a zdůrazňovat. Vždyť to, že se představitelé katolické církve při mši na Velehradě bojí říct i tu prostou pravdu, že věrozvěsti přišli na MORAVU, neodpovídá ani Kristovu učení, který říkal - tvoje řeč budiž ano, ano a ne, ne. Tedy mluv jasně a mluv pravdu a jistě to znamená také - pravdu neskrývej !

23. 01. 2013 - 06:55

alufi: Kamarádi, přátelé, Moraváci,
dnes je SVĚTOVÝ DEN PATRIOTIMUS, SVĚTOVÝ DEN VLASTENECTVÍ. Není žádným tajemstvím, že naše vlast, Morava, je v současné době v tak bezprávném postavení, že to ani v minulých staletích nemá obdobu. Historická hranice mezi Čechami a Moravou je narušená nejhrubším způsobem ke kterému nedošlo nejméně za posledních 900 let! Co děláme pro záchranu naší moravské vlasti? Pro obnovení jejích nezadatelných práv a práv jejích obyvatel, nás, Moravanů? A děláme toho dost?

29. 01. 2013 - 19:26

alufi: Zase mimo téma - originál moravský čaj ?
Podle odborníků se v Čechách pro chlad a především vlhko čaj pěstovat nedá. Možná ve speciálně upravených sklenících, ale to by bylo drahé pěstování. Venku keříky čaje podnebí zničí. Jinak je to však v teplejších a sušších oblastech Moravy. Tam by se čaji mohlo dařit. Zkusí to někdy někdo ? Budeme mít čaj - země původu Morava?

03. 02. 2013 - 20:55

alufi: Informace o článku švýcarského historika Tobiase Salandera:
Tento historik v uvedeném článku uvádí, že v menších státech je snažší zavádět přímou demokracii a dosahovat sociální smíru. Takové země, na rozdíl od větších centralizovaných států, také nemají sklon k vyvolávání válek.
Tedy další důvody pro to, uvažovat pro budoucnost i o samostatnosti Moravy. Víme, že Morava od doby, kdy jí bylo zrušeno zemské zřízení, neustále hospodářsky upadá a její obyvatelé proti obyvatelům Čech a Prahy jsou stále chudší. Mnozí lidé jsou přesvědčení, že ČR je příliš malý stát, aby se ještě "mohla dělit". Ale v EU je řada ještě menších států a vedou si dobře!

04. 02. 2013 - 17:26

alufi: Před malou chvílí skončila na ČRo2 beseda na téma znečištění ovzduší v Moravskoslezském kraji, kde byl kromě moderátorky zástupce Ministerstva životního prostředí a zástupkyně ombudsmana. Zástupkyně ombudsmana velmi bojovala za obyvatele Moravskoslezského kraje, zástupce ministerstva hovořil poněkud vyhýbavě a občas stáčel hovor na soukromá topeniště. Na to se ozval posluchač, že to jsou časté výmluvy, ale že u nich v Radvanicích často v létě pro znečištění vůbec nevidí slunce a zástupci z MŽP nikde! Posluchač také připomenul, že i v obcích v jiných částech republiky lidé v zimě přece doma topí, tak ať na to zástupce MŽP stále nestáčí hovor. Znečištění ze 70 % působí firma Arcelor Mittal Ostrava. Také zazněla kritika od zástupkyně ombudsmana, že ministerstvo živ. prostředí se málo snaží v jednání s polskou stranou o nápravě. Z Polska je k nám také v době kdy fouká ze severu přinášena další významná část zplodin a polétavého prachu znečišťujícího ovzduší. Zástupkyně ombudsmana také kritizovala, že se málo dělá pro děti, které v těchto lokalitách musí bydlet. Zástupce ministerstva řekl, že loni na pobyty těchto dětí ve zdravém prostředí bylo vynaloženo 9 milionů korun !!! Podal to s uspokojením, jako že je to dostatečné. Mně to přišlo jako výsměch.