Článek Tradiční hodnoty podle pana Klause...

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Tradiční hodnoty podle pana Klause...

06. 01. 2013 - 21:07

alufi: Amnestie - ano či ne, pokud ano, měla být tak široká? Jaké byly skutečné pohnutky Václava Klause k jejímu vyhlášení na konci jeho prezidentského období? Jsou a byly naše soudy v minulých letech spravedlivé? Nebo i tam bylo ruka ruku myje? Zvlášť ve velkých městech? Víte o soudci, který vzkazuje po advokátovi jedné ze stran, že když pošle určitou částku zaručuje mu, že vyhraje? Já ano. Je zvykem, že amnestii vyhlašuje nově zvolený prezident. I to může být důvod, proč jsou někteří politici tak rozhořčeni, ti, kteří si myslí, že mohli být zvoleni novým prezidentem již těžko budou moci amnestii vyhlásit a zdá se jim to zasahování do jejích budoucích práv. Přiznám se, že v tomto případě nemám ucelený názor. Občanů, kteří se stanou terčem kriminality amnestovaných vězňů je mně samozřejmě líto. Před několika lety mně řekl jeden trestní soudce, že ti největší zloději a tuneláři se k soudu nikdy nedostanou. Že většinou soudí malé ryby. Ze všeho nejvíc bych si přála soudce a soudy skutečně spravedlivé. A pak bych zřejmě byla jednoznačně proti jakékoli amnestii.

07. 01. 2013 - 13:54

alufi: Něco trochu radostného - dnes ve zprávách na ČRo2 byla zpráva, že se náš vývoz oproti očekávání zvýšil a náš dovoz naopak poklesl. Statistická data za rok 2012 v tomto směru překvapila i odborníky. A nešlo o žádné promile ale o procenta! Bohužel, přesná čísla jsem nezachytila.
Další - podle mne dobrá zpráva - je otevření mezinárodního centra klinického výzkumu mozku a srdce v nové budově v areálu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Ve spojení přímo s praxí v nemocnici se jedná o světovou špičku. Smyslem je prevence, časná diagnostika a následná léčba bez zbytečných a zdravotně rizikových prodlev. Některé typy laboratoří v tomto centru ještě nikde na světě neexistují, např. laboratoř ultrapřesných měření aj. Uvedl Metropolitan v listopadovém čísle roku 2012.
Dnes jsem slyšela zajímavý názor, se kterým jsem se po chvíli ztotožnila - pokud vláda za uplynulý rok vytvořila další dluh a nový dluh plánuje i na tento rok, nejedná se o vládu rozpočtové odpovědnosti!

10. 01. 2013 - 05:54

alufi: Ještě sama sebe doplním. Ani u policie nebylo v minulosti při vyšetřování zdaleka vše v pořádku. I tam bylo propojení na mocné a šlo se jim na ruku. Bohužel vím o případu, kdy automobilista zavinil smrt a nic se nevyšetřovalo. Prostě to bylo jako, že policisté našli zraněného na ulici a neví se jak ke zranění přišel. Svědkem byl můj známý. Tam, kde Klausova amnestie překročila meze možná Klaus do budoucna chrání sám sebe, případně své oblíbence, nebo "sponzory" ODS? Jiné vysvětlení mě nenapadá. Při vyšetřování by se mohlo na ledacos přijít. Mohlo by být odkryto něco, co si dosud nikdo odkrýt nedovolil. Vliv mocných někdy časem slábne.

10. 01. 2013 - 14:23

alufi: ČR už volí svého prezidenta. Zatím jen v cizině, v ČR volba začne zítra. Mnozí prý půjdou hodit prázdnou obálku. Podle mě tam tedy nemusejí chodit vůbec. Já volit půjdu a budu se snažit volit nejmenší zlo. Přítel mně poradil Táňu Fišerovou (Fischerovou?). Slyšela jsem ji mluvit o ochraně půdy, měla podobný názor jako já. Volit půjdu jen proto, že chci mít čisté svědomí, že jsem alespoň tou malou vahou jednoho hlasu dala najevo koho tam nechci. Víc udělat nemohu. Co se týče Tomio Okamury, myslím, že se mu stal osudným jeho promoravský projev ve Zlíně. Prostě ho mezi kandidáty nechtěli a tak si našli pověstnou hůl, kterou si vždy najde kdo chce psa bít. Důvody pro vyřazení jeho kandidátky byly průhledné a hloupé. Prý měl vše jednou rukou. To je jasné, když to sbírali jeho lidé a chtěli, aby vše bylo zapsáno jak má být podle zákona. Podpisy však byly originál. Měla jsem chvilku chuť Okamuru volit, jen pro ten jeho promoravský projev. Ale potom jsem se přece jen vzpamatovala. Vždyť toho člověka vůbec neznám. Do značné míry mu k tomu, že je známý, pomohla média. Zdálo se jim divácky a posluchačsky zajímavé, že je napůl Moravá (podle nich Čech) a napůl Japonec. Navíc uměl dobře mluvit, jasně a srozumitelně a úspěšně podnikal. Pro pořad v médiích trefa. Myslím, že skutečnou šanci stát se prezidentem neměl. Ať je Tomio Okamura ukáže v budoucnu jako skvělý člověk, nebo stejný jako ostatní politici, podle mě s ním bylo ve věci znemožnění kandidovat na prezidenta zacházeno nespravedlivě a soud 1. instance rozhodoval předpojatě a účelově a to by nemělo být.

15. 01. 2013 - 05:22

moravský radikál: Ano Alufi, k volbam by s melo - jinak si clovek nemuze stezovat, ne? A hazet prazdne obalky apod. - si z toho nikdo stejne nic nedela, jde to do sberu. Ja to vim, jsem sedel ve volebni komisi v roce 1998, z teho pak vylezla ta Oposmlouva. A Táňu Fišerovou chtelo jit volit nekolik Moravanu! Ja jsem cetl jeji rozhovor a ano, zda se byt slusna a jeji nazory jsou jine nez jen ty porad stejne "vtipky" tech dvou nafoukanych panu co si ted spolu rozdaji...ja ale nevolil, mam ale fajnou vymluvu, ne Na Konzulat to neni zas tak daleko ale ten vyber me za to nestal a pani Fisherova nemela proti te masinerii sanci. Kdybych byl na Morave tak byl volil jako Vy a ostatni moji znami z Netu. Sestra volila pani Bobo, ja kroutil ocima Koho nasi nevim, ani mozna vedet nechcu, myslim ze byli na chalupe...taky vymluva. A k druhemu kolu bych asi ale nesel, to je vyber jak pojd na me z boku :-/ Ale Kinze me taky vadi vice, to je pravda.

17. 01. 2013 - 13:30

alufi: Máme po 1. kole prezidentských voleb, 1. prezidentských voleb, kde volili přímo občané. Výsledek mnohé zaskočil a hledají, který z kandidátů je menší zlo. Skalní Moravané se možná přikloní na stranu Schwarzenberga, protože v Duelu v Radiožurnálu uvedl, že pokud by jako prezident navrhoval nějakou změnu ústavy, byla by to změna ve prospěch větších územněsprávních celků se zachováním historické hranice mezi Čechami a Moravou. Skalní odpůrci do značné míry protilidových reforem (z části nutných - ale lze si představit jiný přístup k řešení) asi budou volit Zemana. K Tomio Okamurovi, vyřazenému kandidátovi jenom doplním, že přes jeho plamenný promoravský projev ve Zlíně, na otázky položené mu jako kandidátovi na prezidenta politickou stranou Moravané odpověděl, že za svou osobu je pro obnovu zemského zřízení, ale formou referenda, které on prosazuje. Jak by asi takové referendum dopadlo, když jsou všichni občané po mnohá desetileté uměle tlačeni do jednoho "českého kadlubu", si dokážeme představit. Je to podobné, jako když nám Havel, když předtím sám osobně překazil odhlasování obnovení zemského zřízení radil, že si to Moravané mají vybojovat, jako bychom bychom byli nějací nepřátelé. Ti, co pošlapali naše právo, nám asi těžko budou chtít jakkoli pomáhat k jeho naplnění, byť jen upřímnou radou.

18. 01. 2013 - 19:59

alufi: Rozhodla jsem se opsat sem básničku z facebooku, jen tak, čtenářům pro pobavení. Autor uveden nebyl.

Čepro, Rolins, Pomeje,
Vašek pouští zloděje!
Manažeři z Unionu
vesele už běží domů!
Pitr Tomáš, soudce Berka
- volná je Wajglova dcerka.
Hlava mi to nebere,
Vašek se s tím nese.. !
Jen mi řekni, HLAVO ZEMĚ,
neděláš ty vola ze mě ?

18. 01. 2013 - 20:06

alufi: Moravský radikále, tématické blogy jsou stále víc ve stínu facebooku a jiných. Vidím, že komenty píše stále méně lidí, poslední dobou především já. Uvidíme, co bude. V řece času umí i ti nejlepší plavci plavat jen po proudu.

18. 01. 2013 - 22:35

moravský radikál: Ano, Alufi, to tak vypada. No ale psat muzete jak sem, tak na svuj FB. Ja porad cekam, az ten Facebook lidi prejde...asi marne, sam jsme na tom denne Ale blog nechavam, veci jsou na tom lepe videt ale taky sem pisu asi mene nez drive. Tak zatim a navidenou na facebooku