Článek Rozdíl mezi voliči v USA a ČR

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Rozdíl mezi voliči v USA a ČR

07. 11. 2012 - 22:53

moravský radikál: Z Tondy este neco bude, ze? Ja mu uz psal, at zacne nejaky svuj blog nebo neco...jinak moje volebni video je na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=F_6jftLwmZE&feature=g-u-u
Zatim,
spravce blogu Petr

07. 11. 2012 - 23:27

tenisak: Sesumíroval to docela obstojně.

---
tenisak.pise.cz

08. 11. 2012 - 10:01

sovicka: Jestli ono to nebude taky tím, že si mladší generace myslí, že nemáme být na co hrdí a my starší si s vlastnectvím připadáme jak vzácné gorily.

---
sovicka.pise.cz

09. 11. 2012 - 01:30

moravak: Tak Tonda sem prilakal hned 2 nove komentatory. Toz super! Ja to rozvadet asi nebudu tak zatim...
Spravce

---
moravak.pise.cz

14. 11. 2012 - 08:42

b.: Rozdiel medzi voličmi:

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/284624-desitky-tisic-americanu-se-chteji- odtrhnout-od-spojenych-statu.html

22. 11. 2012 - 18:06

alufi: Volba prezidenta ČR mně připadá jako hozená kost občanům. Pravomoci se prezidentovi nijak nezvýší, bude to jen podle starého římského zvyku - dejte lidem chléb a hry. Tentokrát to budou hry - takový cirkus. Já osobně nevím koho bych volila. Jen vím, koho volit určitě nebudu. Vladimíra Dlouhého. Když byl Den za Moravu, zúčastnil se ho i takový starší bledý pán v čepici, jak to u starších lidí bývá zvykem, hleděl zřejmě už spíše na zdraví, než na parádu. Stál vedle mě a přišli jsme v řeči na zbytečné zničení mnoha našich továren. Ukázalo se, že tento starší pán byl dříve inženýrem v Královopolské strojírně. Sypal z rukávu, kde všude ve světě a jaké obrovské celky tento podnik stavěl, dokonce i jedno celé městečko. Dnes už to neumíme, i když tradice například brněnských továren v tomto směru sahala hluboko do časů ještě Rakouska-Uherska. Po listopadu 89 to prý byl právě Vladimír Dlouhý, který se zasadil o to, že naše továrny už nebudou nic stavět pro Svaz, potažmo pro Rusko. Prý nám dluží. Ale zároveň do československého Slovnaftu tekla sovětská, potažmo ruská ropa ze levný peníz proudem. Pan inženýr mně vyjmenoval desítky firem z bývalé "západní" Evropy, nejen jména, ale i zkratky různých uskupení, které rychle zaplnily trhy, které tehdejší naše republika tak krátkozrace, lehce a hloupě opustila. Jistě se nedaly všechny naše továrny zachránit a v podobě, v jaké tehdy byly, ale mělo se postupovat mnohem opatrněji. Vždyť například v Polsku to zvládli bez tunelování. Proč my ne?

22. 11. 2012 - 18:17

alufi: Je mně líto, čemu v důsledku živelních pohrom museli čelit mnozí občané v USA. Obamovi držím palce. Vím, že mu například Texas, kde žije mnoho potomků někdejších Moravanů, nefandí. Ale například prosazení všeobecného zdravotního pojištění považuji v USA za velmi rozumné. Nějaké informace, jak to v USA bylo se zdravotnictvím jsem se dozvěděla a myslím, že tyto zprávy byly poměrně objektivní. I když to může být do značné míry v rozporu s tamějšími tradicemi a i z toho může plynout k této Obamově snaze odpor, jsem přesvědčena, že jde o dobrou věc.

23. 11. 2012 - 08:32

b.: Obama :
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/285560-obama-je-ve-vedeni-valky-pomoci-bezpilotnich-leta del-agresivnejsi-nez-bush.html

"Sterilní válku ze vzduchu" už viedli Nemci pri bombardovaní Londýna pomocou V1 a V2, ale oni boli s Britániou vo vojne.

Dve percentá majú ospravedlniť vraždenie civilistov v cudzom štáte, proti ktorému ani nevedú vojnu? Čo je to potom medzinárodný terorizmus?

23. 11. 2012 - 15:58

alufi: Myslím, že kormidlo ke zbrojení a následné směřování USA do role světového policajta, bohužel často samozvaného, otočil už Trumen, pokud se pamatuji - absolvent slavné a tradiční americké vojenské školy. S tímto směrem politiky USA a vůbec se směrem politiky USA kterýkoli jejich prezident zmůže jen málo. Obamovi to hodit na triko lze těžko. Ale také těžko o úloze USA v současném světě nepřemýšlet.

26. 11. 2012 - 13:15

b.: Svetový policajt...?
Polícia má pomáhať a chrániť. Nanútená "ochrana" je obyčajné výpalníctvo.
Tu medzinárodné. A komu sa to nepáči, môže skončiť ako Hussein a Kaddáfí.
Žiadny rozdiel medzi Obanom a jeho predchodcami.

Truman bol prezidentom až od r. 1945, ale A-bomba bola vyvíjaní dlho pred tým - proti komu?

Buď sú to teda samozvanci, alebo boli do tejto úlohy určení - kým, za akých podmienok?
A ak je toto ich úloha, aký cieľ potom táto úloha sleduje?

Rozdiel medzi voličmi - Katalánsko: http://www.novinky.cz/zahranicni/285780-v-katalansku-vyhrali-separatiste-ale-vetsinu-neziskali.html

27. 11. 2012 - 19:22

alufi: Také jsem dlouho nechápala proč byly svrženy na Japonsko atomové pumy. Ale později, až jsem měla více informací, mně to došlo. Japonci se bránili velmi urputně, USA počítalo s obrovskými lidskými ztrátami. Dokonce měli už vyrobené tisíce a tisíce medailí, dávaných posmrtně. Atomové bomby tehdy ukončily válku s Japonskem - i když je to celé smutné. Ale tehdy se jednalo o světovou válku, do které byly USA vtaženy. Současná vojenská politka USA měla svůj počátek skutečně až později. Ale události 2. světové války na její nasměrování měly jistě vliv ale jistě i osobnost Trumena, absolventa West Pointu a zřejmě ještě další vlivy, ale odborník na to nejsem a dohady sem vypisovat nechci.

28. 11. 2012 - 10:45

b.: A-bomba nie je obranná, ale je to evidentne útočná zbraň.
Jej vývoj nezačal až po "vtiahnutí" USA do vojny, ale dávno predtým.
USA neboli nikým ohrozené, ani Hitler na to nemal prostriedky (ani proti GB).

- Proti komu teda bola vyvíjaná A-bomba a za akým účelom?

Celý svet (aj ČR uznáva 8.5.1945 za termín ukončenia 2. svetovej vojny...
USA už teda nebojovali proti vojenskej koalícii, ale iba proti osamelému štátu,
menšiemu a slabšiemu, ktorý nemal ani dostatočné surovinové zdroje (ropa).

Súčasná vojenská politka USA nezačala neskôr, ale naopak, oveľa, oveľa skôr.
Napr. už v r. 1903 USA inscenovali odtrhnutie časti Kolumbie a vznik Panamy.
Pochopiteľne, s monopolom na prieplav - nielen obchodné ale aj vojenské lode.
(Kde bol vtedy ešte Hitler, Truman, ba aj celý ZSSR, kde 2. a 1. svetová vojna?)
Dodnes podobne podporujú "povstalcov" po celom svete tam, kde sa im to hodí
(Juhoslávia, Irak, Egypt, Lýbia, Sýria) a zakladanie nových štátov (Kuwait, Kosovo).
Pochopiteľne aj s rozmiestňovaním svojich vojenských základní, tak ako v Paname.

Naopak - podporujú Turecko, ktoré po invázii na Cyprus vytvorilo na severe ostrova
Severocyperskú tureckú republiku (teraz - rakety patriot na turecko-sýrskej hranici).

Ale k téme - americkí voliči vs. voliči v postsocialistických krajinách (širšie brané).
Už počas vojny vo Vietname - postoje mladej generácie, hippies, Hair - od Formana (!).
Clinton (Juhoslávia), Bush (Irak, Afganistan), Obama (Egypt, Lýbia, a teraz aj Sýria)
- je v tom nejaký rozdiel? Frustrácia veteránov, kríza, rastúce sociálne problémy, ...
a reakcia voličov - napr okupácia WallStreetu (a tuná - absolútne nič ... , no ostuda !)

28. 11. 2012 - 18:09

alufi: Ostuda? Ale i naše, řadových občanů. Málo využívána svých práv. Tím nemyslím zrovna demonstrace a převraty. I když ty jsou pro změnu režimu někdy nutné. Myslím tím zapojení se do politiky co nejširšího počtu lidí. A vybírat a kandidovat ty slušné, které známe a o kterých jsme přesvědčeni, že jejich skutečným a hlavním cílem je sloužit lidem. Nemusejí to být lidé s tituly, přirozená inteligence stačí. A potom vyvážené a pravdivé informace. Současný trend, kdy prostředky vlastní stále uzší skupina lidí je nebezpečný a ohrožuje i tak slabou demokracii. Tento trend se začíná projevovat už i v evropských severských státech, kde se ještě donedávna v životní úrovni běžných občanů prakticky vůbec negativně neprojevoval. (sociologické průzkumy)