Článek Víte, že v "Čechách" začala volební sezóna...

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Víte, že v "Čechách" začala volební sezóna...

30. 08. 2012 - 15:53

moravský radikál: Se to tu zkopcilo nejak divne...no je to na FB. Jinak, Alufi nechala pod predeslym clankem 5 komentu a nektere jsou vlastne i na toto tema! Tak se na to taky podivejte...diky & zatim.

03. 09. 2012 - 14:30

alufi: Koho budu bpůo jsem napsala. Ale Mgr. Karolinu Peak-Kvačkovou, místopřesedkyni vlády, ani politické uskupení ke kterému patří, určitě volit nebudu. U nás existuje celá síť překupnických firem, které využívají toho, že u nás je celá řada léků, například na Alsheimrovu chorobu a mnoho dalších až o polovinu levnější než v sousedním Německu, ale i v jiných zemích. Do našich lékáren se proto nedostano buď vůbec, nebo v nedostatečném množství. Karolina Peak prosadila odstranění odstavce v zákoně, který by této praxi zabránil. Zpráva zazněla na rádiu Čas 31.8.2012.
P.S. Situace se prý má řešit za půl roku. Jednak - kdo ví, co bude za půl roku. A slibem nezarmoutíš. Pacienti se zatím mohou dlouhodobě učit trpělivosti, jak to doporučují mnohá východní učení, například budhismus. Možná budou v lékárnách místo léků dávat pacientům rovnou modlitební mlýnky. Jen aby zas nebyly u nás levnější než v Německu, to pak tedy už nevím ...

03. 09. 2012 - 14:42

alufi: V minulém komentu první věta má být: Koho budu volit jsem napsala. (Koment se mně ztratil, tak jsem ho napsala znovu a už jsem spěchala a nekontrolovala to - sorry)

04. 09. 2012 - 02:58

moravský radikál: Diky Alufi. Co se tyka psani komentu, tak doporucuji si to prvne zkopirovat a pak poslat...pak vam asi vyjede "error" tak sem jen date tu kopii a jste OK. Tak jsem se to tu naucil delat ja. Funguje jim to tu na prd, zlaty Bloguje.cz :-/

04. 09. 2012 - 13:42

alufi: Pravice i levice plete lidem palice.
Pravicové strany usilují o snížení věku pro právo volit na 16 let, protože mladí do 30 let jsou "jejich" a když se zvyšuje průměrný věk může to znamenat více voličů nalevo. Ale není jisté, zda si pravicové strany mladé voliče udrží. Mladá generace nastupující v posledních 20 letech měla oproti generaci svých rodičů velkou výhodu - byla počítačově gramotná a na trhu práce velmi žádaná. Nyní už tato generace přechází do středního věku a bude na trhu práce ještě dlouho. Situace mladých lidí na trhu práce se bude pravděpodobně zhoršovat a pravicová orientace nemusí zůstat pravidlem. V současné době v Itálii stoupá nezaměstnanost mladých lidí, ale zaměstnanost starších a to až do 64 let (!?) šla nahoru.

04. 09. 2012 - 14:16

alufi: Parlamentní volby v dohledu ?
V pravicové ódéesce je rozkol. Několik poslanců nemíní zvednou znovu ruku pro zvýšení DPH o další procento u zákona, který odmítl senát a půjde znovu do sněmovny. Na jednu stranu se není co divit. Mnozí si pamatujeme velké bilboardy ODS slibující snížení daní a teď dlouhodobě - pravý opak! Odpadlíci možná mají obavu, že je voliči nebudou chtít volit. Ale na druhé straně riskují, že se sami nedostanou na některé z předním míst na kandidátce.
K minulému komentu ještě doplním - zvyšování věku pro odchod do důchodu má dopad na opačném konci věkového spektra - ubývá míst pro mladé lidi!
A straně Moravané moc přeju, ať už budou parlamentní volby dřív než se čekalo, nebo v plánovaném termínu, aby v nich konečně zabodovala !

05. 09. 2012 - 19:04

alufi: To už tady bylo ...
Přesvědčovat obyvatele Moravy o tom, že mají volit sami sebe, tedy Moravany, není jednoduché. Mají své starosti, většinou hodně práce jak uživit rodinu. Když si unavení sednou k odpočinku k televizi, z politiky slyší zpravidla jen hádky mezi "pravicí" a "levicí", zastoupenými stranami, které jsou u moci už od počátku, a jsou tedy za dnešní tristní situaci zodpovědné, případně "nové strany", ale většinou s tvářemi, které také v politice vidíme už léta a mají také své "na triku". Občané svým "To už tady bylo", většinou myslí, že hned po listopadu 89 volili moravské hnutí, ale nic z toho nebylo. Mají pocit, že je marnost, se o něco takového snažit. Ale opak je pravdou. I když se nepodařilo prosadit hlavní cíl, tedy obnovení Země moravskoslezské, měli tam Moravané početnou skupinu poslanců, kteří hlídali a mohli i velmi nahlas protestovat, když se děla obyvatelům Moravy nějaká nespravedlnost. Poslance na takové úrovni již nemohou média, i celostátní, tak lehce odbývat a nedopřávat jim sluchu, jak to moravští vlastenci pociťují nyní. Teď není na krajích, ani v parlamentu, či senátu nikdo, kdo by něco takového sledoval a hlídal. Dokonce, když měla Morava později v celostátních zastupitelských sborech již jen 2 poslance, JUDr. Bílého a Ing. Kavana, přesto i v tak malém počtu dokázali pro Moravu mnohé ohlídat a prosadit, byť samozřejmě nikoli to hlavní - obnovení zrušeného zemského zřízení. V současné době je tam sice mnoho "Moravanů", ale jsou pod českými stranami, mající své ústředí v Praze a žádné "moravanství" se jim netrpí. Spíš naopak, dostanou vždy čárku k dobru (nebo lepší umístění na kandidátce), když se přímo halasně stavějí proti moravským emancipačním snahám. A Morava a Moravané? Morava se ekonomicky stále více propadá a Moravané spolu s ní stále chudnou. Viz mapy nejchudších okresů a okresů s největší nezaměstnaností! Morava je tak vlastně neoficiální vnitřní kolonií ČR. Jak dlouho si to ještě necháme líbit ?!

10. 09. 2012 - 17:03

p.m.a.: http://svobodnamorava.blog.cz/ Blog jede!

---
www.svobodnamorava.blog.cz/

11. 09. 2012 - 13:05

fil: http://m.novinky.cz/articleDetails?count=12&sznu=Cov9V26JgiIeIeH7&offset=24&aId=278380&sId=966

13. 09. 2012 - 11:03

income: Chceš zvednout návštěvnost svého blogu, webu ? Tak mrkni na odkaz http://www.websurf.cz/?ref=109651

13. 09. 2012 - 15:34

alufi: Zemřel Radoslav Brzobohatý, známý herec, den před svými osmdesátými narozeninami. Mnozí si jej pamatují ze skutečně významných rolí a skvělých hereckých výkonů. Já si jeho památku uchovám především jako památku na člověka, který se jako jeden z mála známých osobností po listopadu 89 statečně postavil za práva Moravy - obnovení zemského zřízení. Že i tento postoj, nebo možná právě tento postoj vedl k tomu, že najednou pro něho nebyly téměř žádné role, je velmi pravděpodobné. Tehdy, po jeho vystoupení v televizi, ve kterém nejen hájil ale i razantně prosazoval práva Moravy, zrušená KSČ k 1.1.1949, velmi rychle ČT dala jiný pořad, kde dvě velmi oblíbené české herečky naopak bagatelizovaly moravské snahy, jakoby na objednávku a z jejichž vystoulpení bylo zřejmé, že celé věci především vůbec nerozumějí a že jim chybí v této problematice základní, mmj. i historické znalosti.
V poslední době rozvíjel Radoslav Brzobohatý činnost vlastního divadla. Ač si žádal na příští období o dotaci, nedostal pro své divadlo ani korunu. A to přesto, že kulturní veřenost i činitelé v této oblasti dobře věděli, že má v tomto roce oslavit významné jubileum. Dostal tím skutečně "pěkný dárek" a "výborné ocenění" za celoživotní dílo. Vynechala jsem zde mnohá data a fakta, mám za pár hodin odjíždět na dovolenou a tak jsem si už na vyhledávání nenašla čas. Ale jsem velmi ráda, že alespoň v tomto blogu mám možnost a prostor tomuto významnému herci a zásadovému člověku, synu Valašska, Moravana z přesvědčení, za jeho statečnost, kterou projevil jako jeden z mála známých osobností ve věci prosazování moravských práv, poděkovat.

14. 09. 2012 - 08:22

b.: Bol to výborný herec. Pamätám si ho z filmu Noční jazdci (1981):
http://www.youtube.com/watch?v=yQnPTB_RWAI

Je to film z prostredia slovenských goralov v prvých rokoch 1.ČSR.
V závere filmu (asi v 1:24) je vygradovaná scéna odstúpenia územia, kde sa nakoniec pašovali kone "...z Poľska do Poľska...". O tejto téme sa inak v Československu nikdy moc nehovorilo.