Článek Čeští politici o chudobě v ČR. Jsou Češi prasata v

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Čeští politici o chudobě v ČR. Jsou Češi prasata v

27. 08. 2012 - 18:09

alufi: Čeští politici jsou zřejmě slepí. Já vidím v ulicích Brna stále více bezdomovců. To si naši politici myslí, že tito lidé se také mají dobře a bezdomovectví je pro ně jen jakýmsi dobrodružstvím? Zajímavé na tom je, že mezi nimi nevidím Romy, jen občany patřící viditelně k většinové populaci. Tím nechci štvát proti Romům, jistě mají v současné době mnoho svých problémů. Ale je to zajímavý fenomén. Může to souviset s tím, jak nás už od převratu EU napomíná, že ve vztahu k Romům se u nás nedodržují lidská práva. A proto se zřejmě Romové spíše domohou bydlení než ostatní. Ale mám pocit, že více než lidská práva jde o to, aby se "naši" Romové nesnažili přesídlit k nim. "Naši" proto, že většina z nich přišla na Moravu a potažmo i do Čech odjinud. Na bezdomovce se většina lidí dívá jako na lidi, co si svoje bezdomovectví zavinili sami. Ale je to alibismus a jen část pravdy. Jsme společností, kde alkohol je už po staletí tolerovaná droga. Přitom část populace má stále (prvotní?) metabolismus, díky kterému u nich vzniká závislost na alkoholu mnohem snáze než u ostatní populace. Tito lidé to samozřejmě dopředu nevědí a až to zjistí, už z toho zpravidla "nejde ven". Největší procento bezdomovců je tvořeno zřejmě právě těmito lidmi. Nevím, zda některá země se s tímto problémem dokáže nějak lidsky vyrovnávat, alespoň aby počty bezdomovců, díky vhodné prevenci a cílené podpoře zaměstnanosti především mladých lidí, nenarůstaly. Ale že bychom se k tomuto problému neměli stavět jako v pohádce Císařovy nové šaty, je jisté. Dávat komukoli, kdo je zdravý, dlouhodobě podporu, aniž by za to musel odvést nějakou práci, také nepovažuji za dobré nejen pro společnost, ale především pro tyto lidi, zvlášť pokud jde o mladé lidi.

27. 08. 2012 - 18:16

alufi: Slyšela jsem vtipný slogan - "Vím, co všechno zničily a rozkradly velké strany -
a tak volím Moravany !"

27. 08. 2012 - 20:23

alufi: Info-Aleš Bardoň, člen PSM, Valašsko, bude kandidovat do senátu. První reakcí "zvenčí", kterou zaznamenal, bylo napíchnutí telefonu jemu a jeho spolupracovníkovi. PSM také dostala výpověď z nájmu sekretariátu od města Brna. Sekretariát byl sice naprosto nevyhovující (bez rozvodu vody a bez WC), ale byl levný a ve středu města. Náhradou jsou prostory, které jsou tak vzdálené od středu města, že je lze použít pouze na uskladnění materiálů do doby, než se najde vhodnější prostor. Také začínají někomu vadit moravské kulaté stoly - jak je patrné z přibývajících "hloupých" a zesměšňujících otázek. Moravané, kteří se výrazně angažovali v práci pro obnovení samosprávy Moravy v minulosti zaznamenali, například když se jednalo o podnikatele, výrazně častější kontroly než ostatní podnikatelé v místě. Byly zaznamenány i případy nabídnutí dobře placeného místa v případě, že takový aktivní Moravan přestoupí do jiné strany a svojí práce pro Moravu zanechá. Vše nasvědčuje tomu, že naše snahy nejsou bezvýznamné a že máme reálnou šanci, možná už v blízké budoucnosti, dosáhnout spravedlnosti pro Moravu. Dosáhnout toho, že vláda věcí tvých se k tobě navrátí, národe moravský!

29. 08. 2012 - 14:24

alufi: Možná se opakuji. Ale víte, jak se počítá kdo je pod hranicí chudoby a kdo ne? Vychází se z průměrné mzdy. Pokud ekonomika stagnuje nebo klesá a s ní i průměrné mzdy, tak se najednou ti, co byli pod hranicíc chudoby ve statistice objeví nad ní. I když mají peněz stejně a jejich kupní síla ještě klesla.

29. 08. 2012 - 20:25

alufi: info z Novinky.cz, 29.8.2012 - Pod hranicí chudoby žije v ČR 136 tisíc dětí mladších 17 let. Situaci zvládají hůř než dospělí. Je to 7,4 % dětské populace.

30. 08. 2012 - 18:17

gabriel svoboda: "A proto se zřejmě Romové spíše domohou bydlení než ostatní."

U Romů hlavně funguje hlavně rodinná solidarita. Když se nedomohou bydlení od státu, ubytuje je klidně bratranec z pátého kolene.

31. 08. 2012 - 10:45

alufi: Pro Gabriela Svobodu. Zřejmě máte pravdu, nebo alespoň zčásti. Někdy tato solidarita, která je u Romů nejen zažitá, ale i navzájem očekávaná, může působit kontraproduktivně. Jeden náměstek z továrny v menším městě mně kdysi vyprávěl, že se k nim nastěhovala mladší Cikánka (tehdy to ještě nebyli oficiálně Romové), dostala u nich zaměstnání a nikdo si na ni v ničem nemohl stěžovat. Pracovala dobře a bydlení si udržovala na standardní úrovni. Za čas se k ní nastěhovali příbuzní a problémy začaly. Již nestačila chodit včas do práce, někdy i vynechala. S bytem to také šlo z kopce. Později s ní byli nuceni ukončit pracovní poměr. I to může být problém těch Romů, kteří mají vůli se často z nedobré situace vlastním přičiněním dostat.