ČT4 se ptá; Jaká Morava a Slezsko?

9. srpen 2012 | 14.05 |

Aneb jak si profíci z ČT naběhli na Facebooku :-)


Primy link je
http://www.facebook.com/ct24sport/posts/10151016577214342?comment_id=23304284
Nevim jestli se vam to objevi a tak dole je i jeste textova kopie.
Takto si nabehnout se jen tak nevidi! To i ti provokateri co me pisi pod videa na YouTube jsou chytrejsi. Neskutecne jak ze sebe Česká Televiza stale bude delat blbce a ignoranty a ptat se; "Jaka Morava? " Ta ke ktere se hlasi cim dal vice lidi, ta Morava!
Jedna vec je, kdyz ignoruji Moravu "jen tak". Toto uz je ale nevidana ukazka drzosti a arogance,  kdyz zminuji Skotsko, Katalansko atd. protoze dobre vedi, ze se to tak ma, ale Morava je podle nich jen jakasi "regionalni zajimavost".
A co ma byt ta "flame war" - prelozeno jako plamenná válka? Asi se nepohybuji ve vysoke spolecnosti, ale to jsem tu v Americe nikdy neslysel. Tu se rika Flaming. To uz Česká Tv nemuze ani psat cesky? Svetaci jak pojd na me z boku, alespon si mohli na Wikipedii vyhledat vyznam te Flame War; "...je označení internetové diskuse, která překročila hranice pro účastníky přínosné výměny názorů a stala se hádkou. Pojem pochází z anglickojazyčného internetového prostředí, ale v češtině se používá v trochu širším významu zahrnujícím i svaté války, které mohou být v podstatě konstruktivní, ale vyhrocené do emotivní podoby."
Asi ziju na jine planete ale kdyz se "Soběslav" ptal "...Proč se v ČT4 neberou v potaz naši Moravané a Slezané?..." tak to me neprijde ani jako "flame war",  tak ani nijak zvlast "příliš ohnivá diskuse" ci emotivne vyhrocena debata. Slavna Česká Televize: delate to vsecko stejne naschval (zas takovy ignoranti nejste, to vam neverime) tak by nemelo byt tezke rici, proc to delate. A pokud nechcete flame wars tak se zecnete chovat k Moravanům se stejnym respektem, s jakym se chovate ke Skotům, Angličanům, Velšanům, Kataláncům...evidentne v jinych pripadech vite, co je slusnost.
A jeste kdyby me mohli vysvetlit  - jak hned prvni debater poukazuje - to zminovani zidovskeho nabozenstvi u min. jedne americke sportovkyne, resp. v jeji rodine? To je pro me taky neco, co jsem tu v USA nezazil, tyto zajimavosti se naposledy zminovali ve 30 letech. Co se od vas dozvime priste? Ze tento atlet je Baptista a tato sportovkyne zazrana Ateistka? Alespon je s vama sranda, ted uz kdyby jste ze sebe jen nedelali blbce...
No a jeste kopie debaty (vcetne meho komentu ;-) , pro pripad ze by z FB zmizelo. pekne ukazuje, ze za 1. Argumenty a historicka fakta jsou na nasi, tzn. moravske, strane a za 2. ze kdyz nekolik lidi tahne za jeden spagat, tak i obyc. internetova debata muze mit pozitivni dopad a jeste je u teho prca ;-)
==++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++=
 Dobrý den.

Všiml jsem si, že reprezentanti např. Velké Británie nebo Španělska jsou často nazýváni komentátory jako Angličané, Skoti, případně Katalánci etc. Proč se v ČT neberou v potaz naši Moravané a Slezané? Díky za odpověď.


    Toto se líbí vám, uživatelům Martin Navrátil, Marek Pavka, Radomír Šuhej a dalším (19).
        Jiří Laurin jo....:-D...a v plavani bylo zdurazneno u jedne americanky....jeji maminka je zidovka:-D:-D
        4 srpen v 10:52 přes mobilní telefon ? Už se mi to nelíbí ? 3
        ČT4 Soběslave, může to být součást zajímavostí o jednotlivých sportovcích, které si komentátoři připravují. Není ani povinná, ani zakázaná. Jistě zde ale nebudeme otevírat flame war na téma Čechy, Morava, Slezsko, Valašsko, Chodsko, Česko apod. :)
        4 srpen v 11:03 ? To se mi líbí
        Hellas Hellasovic
        ČT 4 to je dost vyhýbavá odpověď. Řeknete například Skotovi, že je Angličan?
        Pro úplnost dodávám, že Ústava ČR začíná slovy:
        "My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku..."
        To jen aby aspoň vaši komentátoři nenazývali cel
        ou ČR slovem Čechy, když jsme u toho ;-)
        Snad se někdy u sportovců z Moravy dočkáme podobných gest, jako například u kocórů z Bretaně :-)
4 srpen v 11:13 ? Upraveno ? Už se mi to nelíbí ? 9
Soběslav Sémě Tak regionální příslušnost (např. Moravské Valašsko) se hodí tak do zajímavostí. Příslušnost zemská - Morava, Slezsko, Čechy - si podle mého pochopitelně zaslouží větší vážnost :)
4 srpen v 11:17 ? Už se mi to nelíbí ? 15
Franc Brjazyna Řeč o "zajímavostech" a vyhýbavé (jak správně poznamenává Hellas) stavění národopisných regionů Valašska a Chodska na roveň našim historickým zemím je samozřejmě pokusem o bagatelizacu a zesměšnění Tvého dotazu, Soběslave. Stará, osvědčená taktika jak "ty Moravácí" umlčet, a jak (stále) ubohá... :-)
4 srpen v 14:07 ? Už se mi to nelíbí ? 10
Gotthard Morawetz Nemusíte otevírat žádnou "flame war". Stačí, když budete označovat zemskou příslušnost sportovců jako ve vyspělých evropských státech, kam doufám, chceme patřit...
4 srpen v 15:12 ? Už se mi to nelíbí ? 9
Pavel Michael Josifek Slovo do pranice. Už by si i čehůn měl uvědomit, že má své sportovce a Morava své. A čím dřív si to uvědomí, tím líp pro něj. Nebude se neustále ztraPňovat v očích Moravanů
4 srpen v 15:37 ? Už se mi to nelíbí ? 2
Josef Tramtara
Argumentace ČT4 "flame war na téma Čechy, Morava, Slezsko, Valašsko, Chodsko, Česko apod." je naprosto zcestná. Srovnávání Čech, Moravy a Slezska s Valašskem a Chodskem je dokladem naprosté (pardon) nevzdělanosti, což je u veřejnoprávní tel...Zobrazit více
4 srpen v 16:02 ? Už se mi to nelíbí ? 11
Miroslav Zonyga no?
4 srpen v 18:02 ? Už se mi to nelíbí ? 4
Petr Jančík-Haney ČT4; mate nas vazne za blbce? Kdyz zminujete Skoty, Anglicany atd tak dobre vite ze to tak je vice nez spravne, protoze se jedna o ZEMI jez je uz dlouho soucasti Velke Britanie. U Britu dale nezminujete z jakeho jsou Hrabstvi, tak ze sebe nedelejte ignoranty. Me to spsie prijde, ze nekdo ve studiu zapomel nekomu dalsimu pripomenou,t aby na otazky od Moravanu ci Slezanu NEodpovidali...skvele si nabehli, diky Sobeslave ;-)
4 srpen v 19:48 ? Už se mi to nelíbí ? 5
Zuzana Körnerová
Chvilka vzdelani pro CT4: Valassko, Hana a Slovacko jsou oblasti Moravy coz je historicka zeme politickeho statu Ceska republika. Take stoji za zminku Dolnacko, Hornacko, Podluzi a Moravske Kopanice, ktere jsou podoblasti Slovacka, potom ma...Zobrazit více
neděle v 8:09 ? Už se mi to nelíbí ? 10
Pavel Michael Josifek Pokud mohu. Zde je třeba rozlišovat mezi státní a zemskou příslušností. Očividně to některým, i u novin, stále dělá problém. Není vše české co z České republiky jest. Ani Česká republika není česká, jen se tak jmenuje. A člověk, či věc, pocházející z Moravy si zaslouží být označována za Moravské. Mnohé tímto označováním za Čechy urážíte. A to chcete, stále někoho urážet?
neděle v 8:19 ? Už se mi to nelíbí ? 3
Roman Domurad nebylo by od veci, kdyby aji sportovci Moravane krome vlajky CR pribalili aji moravsko. cim vic bude videt tim min si CT dovoli tyto posmesne odpovedi!
neděle v 13:04 ? Už se mi to nelíbí ? 4
Zdeněk Vykoukal Připravený komentátor ČT4 na OH 2016 v Riu říká: " Murray vybojoval v Londýně zlatou medaili pro VB, která se už ale dnes započítává samostatnému Skotsku...........
neděle v 15:16 ? Už se mi to nelíbí ? 3
Papírek Mirek S ČT marný boj, pro ně platí:,, Jsme Česká republika, tak je vše české a všichni jsou Češi,, Je to smutné, pro mne nejste má televize a mrzí mne, že za takovéto nehoráznosti Vás ještě musím platit....
neděle v 16:02 ? Už se mi to nelíbí ? 8

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny