Článek Specifika České republiky

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Specifika České republiky

23. 06. 2012 - 15:00

alufi: Tomio Okamura, proslov o moravanství u příležitosti slavnostního průvodu Moravanů Zlínem, s následným programem, pořádaného MNO 16.6.2012:
úvodní slova - "Děkuji za pozvání, protože já jsem sem přišel jenom velmi krátce, protože se rozhodně cítím být Moravanem, protože si myslím, že ta moravská hrdost - tu je potřeba velmi posílit. Jak víte, tak moje maminka pochází z blízké Bystřice pod Hostýnem a celá řada příbuzných bydlí tady kolem, teta v Bílovicích a podobně. Já jsem si připravil takový krátký textík, takovou glosu, vlastně na to moraváctví.
Jsem pyšný na to, že ač nevypadám, jsem po mamince také Moravák. Morava byla základem budoucího Českého království a velcí Moravané stáli také za obnovením Československého státu. V České republice se stále ještě stydíme projevovat lásku ke svému národu a ke své vlasti. Pseudointelektuálové špiní vlastenectví jako nebezpečný nacionalismus směřující snad k nějakému extrémismu. Ale co je extrémní. Extrémní přeci má býát něco, co se vymyká normálu. Ale je přeci zcela normální milovat svůj domov, tradice mých předků. Být hrdý na historii svojí země. Naopak nenormální je ten, kdo tohle popírá. Ve jménu nějakého zprůměrovaného světoobčanství či evropanství.
Síla Evropy je podle mého názoru v její různorodosti a v její barevnosti. Evropa není euroamerický fastvood. Ale camembert, slivovice nebo bavorský ležák. Ta krása a jedinečnost je právně v nás, v našich tradicích, v našich národech. Prosím, nenechme si vzít svoje moravanství, jak nikomu neupíráme jakoukoli jinou národnost. Morava je krásná zem a buďme šťastni, že právě ona je naším domovem. Děkuji."