Morava sice nejsou Čechy...

18. červen 2012 | 21.28 |

...ale zkuste to vysvětlovat lidem z pražských médií, obzvláště pokud Moravu nazývají Čechy evidentně naschvál!

Do e-mailu me v druhe polovine minuleho mesice prisly hned 2 e-maily (me byly poslany kopie) od 2 lidi jez si stezuji na opakovane lokalizovani regionu jizni Moravy do Čech v televiznich zpravach TV Nova. Dole jsou kopie obou e-mailu, vynechal jsem jmena odesilatelu, kdyz tak se k tomu tady mohou prihlasit v komentech nebo me napsat a ja to tam dam.
Ale ted k otazce tydne; delaji to tito "profici" schvalne?
SAMOZREJME ze delaji, samozrejme ze ano!  A sami dobre vedi, ze to je nespravne oznaceni jak geograficky, tak politicky a historicky.
Ale dejme tomu, ze to jsme my, Moravané, kdo v tom nemaji jasno. V tom pripade by to media mohly lehce vysvetlit, treba zive ve svych slavnych zpravach, nebo rovnou natocit reportaz ci cely dokument o tom, jak Morava jsou Čechy, jak to tak vzdy bylo a proc jsou ti Moraváci uplne vedle kdyz trvaji na opaku. To ale samozrejme nejde...nejblize se o neco podobneho pokusil pan Kraus ale i on musel uznat, ze "....ja vim ze to neni spravne ale ja budu dal ČR nazyvat Čechy a hotovo." No pokud cilem teto propagandy melo byt proti Moravě a moravským vlastencum obratit verejnost, tak se to hodne mihlo ucinkem, viz komenty pod onim videem u me na YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=S7YmSHRhia8
Hlavni otazka by asi ale mela byt; Proc to delaji? Proc je tak dulezite zminovat jednu byvalou zemi/uzemni celek, ale uz ignorovat ten druhy, resp. proc ten jeden byv. samospravny celek, a dnes pouze geograficky region, nazyvat jmenem toho druheho regionu. A proc to potom nedelat i opacne? PROTOZE TO NEDAVA ZADNY SMYSL!! Jediny mozny smysl je propagace Čechismu a Čechizace. Co si ale od toho slibuji me ale stale unika...
No my jsme se uz tu (a nejen tady, samozrejme) bavili a jiste jeste bavit budem, ale nazyvat nejen celou ČR, a vcil uz i samotnou Moravu, Čechy je podle me snad ta nejbizarnejsi cast cele teto česko-moravské debaty.
Takze asi pokracovani priste a tu jsou jeste kopie tech e-mailu adresovanych Televizi Nova, resp. dotycnemu reporterovi;

Adresát:
Michal Kratochvíl (redaktor TV Nova)
CET 21 spol. s r. o., Kříženeckého nám. 1078/5, Praha 5


Pane Kratochvíle,

dnes, tj. 16. 3. t. r., bylo možné zhruba v 19.33 h ve Vaší televizní
reportáži, která se týkala společnosti s adresou na území Moravy, ve
městě Brně, slyšet část věty ?... podvodníci mohli v Čechách
napálit...?. Vzhledem k tomu, že z Vaší strany se jedná již o čtvrtý
evidovaný případ této hrubé nekorektnosti a v minulosti jste byl na
nonsensy tohoto typu upozorněn, logicky vyvstává podezření, že se od
Vás, potažmo televizní společnosti CET 21, jedná o záměrný projev,
patrně českého nacionálního šovinismu, tedy sociologické zvrácenosti.


Proto bych Vás chtěl obeznámit s písemným sdělením Ústavního soudu
(SPR. ÚS 772/09), podle kterého je možné podat proti označování
konkrétních lokalit na Moravě výrazem Čechy žalobu.

Morava nejsou Čechy, o. s.


Od:   Komu: <michal.kratochvil@nova.cz>,
Kopie: <glotzmann@ochrance.cz>, <info@rrtv.cz>, <dopisove@nova.cz>, <radact@ceskatelevize.cz>,
Předmět: Kratochvíl, televize Nova – protest
Datum: 18.3.2012 15:28:13


Pane Kratochvíle,
v reakci na Vaše předvčerejší sdělení ve večerních Televizních novinách, v němž jste Brno, metropoli Jihomoravského kraje, lokalizoval do Čech, ač jste byl na tento nonsens jiným stěžovatelem již opakovaně upozorňován, zvažuji, zda Vás mám považovat za hlupáka a nevzdělance, který pracuje jako televizní reportér, aniž si přečetl alespoň preambuli Ústavy České republiky (možná jste studoval na nějaké vysoké škole v Plzni!), nebo za darebáka, který (ať už z vlastní iniciativy nebo z pověření) prostřednictvím sdělovacího prostředku programově zasévá nesoulad mezi občany Moravy a Čech. Domnívám se, že počínání, které je pro televizi Nova poměrně příznačné, má svůj podíl na výrazném nárůstu počtu obyvatel Moravy, kteří odmítli národnost českou a přihlásili k národnosti moravské. Dle konečného sdělení ČSÚ se k moravské národnosti přihlásilo 631 tisíc obyvatel ČR, což znamená nárůst oproti minulému sčítání o 66% (sic!).

Dle písemného sdělení Rady České televize (bohužel ne té Vaší)

"výraz Čechy pojmenovává jen a jen zemi Českou a není použitelný, má-li mluvčí na mysli celou Českou republiku".

A dále: dle písemného sdělení Ústavního soudu, které jsem obdržel v prosinci 2009, je počínání podobné Vašemu možno řešit soudní cestou.

Tak jen tak dál, pane Kratochvíle, ale uvědomte si, že svou hloupostí či cílenými antimoravskými provokacemi vyvoláváte a posilujete na Moravě protičeské pocity a nálady, což klidnému soužití občanů našeho státu, zvláště v současné sociálně obtížné době a v době aktivit typu Holešovská výzva, rozhodně neprospívá.

Skotsko není Anglie, Sasko není Bavorsko, Morava nejsou Čechy !!!

Na vědomí: řediteli televize Nova, Praha

Radě České televize, Praha

Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, Praha

Veřejnému ochránci práv, Brno

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře